Płatności

Odpowiedz

Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Witam,

 

Od 29.12.2020 mam problemy z platnosciami online w niektorych serwsiach jak Google Ads, Google GSuite lub nawet za Uber i Uber Eats. 

 

Wszystkie te serwisy od 29.12 kieruja do nowej autoryzacji (sms + pin) ale po powrocie do serwisu/aplikacji dostaje blad o nieudanej platnosci.

 

Po kilku kontaktach z Google dostalem informacje ze blad po stronie banku. Po konktacie z ING telefonicznie ze blad po stronie Google.

 

Rekomedacja Google i Ubera jest uzycie kart platniczych innego banku Emotikon: Smutny

 

Czy ktos jeszcze te same problemy?

 

Pozdrawiam

 

 

zap_wawa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
05-01-2021
Wiadomość 1 z 52 (16 938 wyświetleń)

Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Tak, mam ten sam problem z amazonem. Płatności przestały przechodzić. 

bartek2708
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
22
06-01-2021
Wiadomość 2 z 52 (16 894 wyświetleń)

Re: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Od 1 stycznia 2021 r. obowiązują nowe zasady autoryzacji płatności kartami w Internecie. Zostały one wprowadzone zgodnie z postanowieniami dyrektywy PSD2. Oznacza to, że płacąc w sklepach internetowych i aplikacjach klienci są częściej proszeni o autoryzację transakcji z wykorzystaniem nowych, dodatkowych metod weryfikacji użytkownika karty. Nowe obowiązki pociągnęły za sobą duże zmiany w sposobie dokonywania transakcji internetowych w całej Europie, co powodowało przejściowe problemy w ich realizacji. Wspólnie ze wszystkimi uczestnikami rynku pracowaliśmy nad jak najszybszym usunięciem tych problemów. Jeśli teraz występują jeszcze jakieś problemy, prosimy o kontakt z Infolinią, żebyśmy mogli wyjaśnić tę sytuację.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 52 (16 788 wyświetleń)

Re: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Też mam problem z płatnością w Spartoo. W innych bankach nie ma takiego problemu, np. mbank. Jak zamierzają Państwo rozwiązać problem?

Gosia_1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
15
11-01-2021
Wiadomość 4 z 52 (16 770 wyświetleń)

Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

[ Edytowane ]

ja mam problem z płatnością w Spartoo, w zeszłym roku problemów nie było

 

 

Gosia_1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
15
11-01-2021
Wiadomość 5 z 52 (16 768 wyświetleń)

Re: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Problemy nadal występują, płatności na różnych Amazonach. W innych bankach problemów brak.

bartek2708
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
22
06-01-2021
Wiadomość 6 z 52 (16 749 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

[ Edytowane ]

Gosia_1, bartek2708 Chcemy to dla Was wyjaśnić dlatego proszę, skontaktujcie się z naszą infolinią lub na czacie w Moim ING. Podaję numer naszej, całodobowej infolinii - (32) 357 00 69.Ikonę czata znajdziecie na dole strony, po zalogowaniu. Zapraszam Was do kontaktu z nami.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 7 z 52 (16 742 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Dzień dobry

Podobnie jak poprzednicy też mam problem z płatnościami kartą przez internet od nowego roku.

Rekomendujecie kontakt z infolinią , a tam Pan odpowiada że u was nie ma żadnego problemu.

Wina jest po drugiej stronie . odświeżył kartę i kazał zmienić przeglądarkę .

niestety to też nie działa ,próbowałam zapłacić kartą kredytową i kartą płatniczą żadna nie przeszła.

Z kartą innego banku nie ma problemu.

Infolinia nic nie pomogła, problem nadal występuje.

 

 

 

 

iwona2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
11-01-2021
Wiadomość 8 z 52 (16 714 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Dwa razy rozmawiałam z infolinią, nic nie pomogło. Bardzo słabe tłumaczenie ING, że duże międzynarodowe serwisy zakupowe nie dostosowały się do jakichś wymogów UE. No super! W europie banki nie mają problemów z realizacją przelewów, inne banki w Polsce również problemu nie widzą, jedynie ING ma problem, więc zamiast zwalać winę na innych może lepiej nie robić z klientów idiotów, tylko opublikować informację i rozwiązać problem, bo ten jest ewidentnie po stronie banku.

Gosia_1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
15
11-01-2021
Wiadomość 9 z 52 (16 697 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Niestety, pomimo wielokrotnych wizyt na infolinii i zgłoszenia reklamacji, dalej Google nie może pobrać opłaty z karty Mastercard z ING.

To już jest niepoważne. Przed zmianą banku powstrzymują mnie tylko formalności do wykonania (US i inne). Jednak moja cierpliwość się już kończy.

hdplus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
12-01-2021
Wiadomość 10 z 52 (16 597 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy