Płatności

Odpowiedz

Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Witam,

 

Od 29.12.2020 mam problemy z platnosciami online w niektorych serwsiach jak Google Ads, Google GSuite lub nawet za Uber i Uber Eats. 

 

Wszystkie te serwisy od 29.12 kieruja do nowej autoryzacji (sms + pin) ale po powrocie do serwisu/aplikacji dostaje blad o nieudanej platnosci.

 

Po kilku kontaktach z Google dostalem informacje ze blad po stronie banku. Po konktacie z ING telefonicznie ze blad po stronie Google.

 

Rekomedacja Google i Ubera jest uzycie kart platniczych innego banku Emotikon: Smutny

 

Czy ktos jeszcze te same problemy?

 

Pozdrawiam

 

 

zap_wawa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
05-01-2021
Wiadomość 1 z 52 (16 940 wyświetleń)

Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Tak, mam ten sam problem z amazonem. Płatności przestały przechodzić. 

bartek2708
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
22
06-01-2021
Wiadomość 2 z 52 (16 896 wyświetleń)

Re: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Od 1 stycznia 2021 r. obowiązują nowe zasady autoryzacji płatności kartami w Internecie. Zostały one wprowadzone zgodnie z postanowieniami dyrektywy PSD2. Oznacza to, że płacąc w sklepach internetowych i aplikacjach klienci są częściej proszeni o autoryzację transakcji z wykorzystaniem nowych, dodatkowych metod weryfikacji użytkownika karty. Nowe obowiązki pociągnęły za sobą duże zmiany w sposobie dokonywania transakcji internetowych w całej Europie, co powodowało przejściowe problemy w ich realizacji. Wspólnie ze wszystkimi uczestnikami rynku pracowaliśmy nad jak najszybszym usunięciem tych problemów. Jeśli teraz występują jeszcze jakieś problemy, prosimy o kontakt z Infolinią, żebyśmy mogli wyjaśnić tę sytuację.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 52 (16 790 wyświetleń)

Re: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Też mam problem z płatnością w Spartoo. W innych bankach nie ma takiego problemu, np. mbank. Jak zamierzają Państwo rozwiązać problem?

Gosia_1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
15
11-01-2021
Wiadomość 4 z 52 (16 772 wyświetleń)

Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

[ Edytowane ]

ja mam problem z płatnością w Spartoo, w zeszłym roku problemów nie było

 

 

Gosia_1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
15
11-01-2021
Wiadomość 5 z 52 (16 770 wyświetleń)

Re: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Problemy nadal występują, płatności na różnych Amazonach. W innych bankach problemów brak.

bartek2708
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
22
06-01-2021
Wiadomość 6 z 52 (16 751 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

[ Edytowane ]

Gosia_1, bartek2708 Chcemy to dla Was wyjaśnić dlatego proszę, skontaktujcie się z naszą infolinią lub na czacie w Moim ING. Podaję numer naszej, całodobowej infolinii - (32) 357 00 69.Ikonę czata znajdziecie na dole strony, po zalogowaniu. Zapraszam Was do kontaktu z nami.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 7 z 52 (16 744 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Dzień dobry

Podobnie jak poprzednicy też mam problem z płatnościami kartą przez internet od nowego roku.

Rekomendujecie kontakt z infolinią , a tam Pan odpowiada że u was nie ma żadnego problemu.

Wina jest po drugiej stronie . odświeżył kartę i kazał zmienić przeglądarkę .

niestety to też nie działa ,próbowałam zapłacić kartą kredytową i kartą płatniczą żadna nie przeszła.

Z kartą innego banku nie ma problemu.

Infolinia nic nie pomogła, problem nadal występuje.

 

 

 

 

iwona2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
11-01-2021
Wiadomość 8 z 52 (16 716 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Dwa razy rozmawiałam z infolinią, nic nie pomogło. Bardzo słabe tłumaczenie ING, że duże międzynarodowe serwisy zakupowe nie dostosowały się do jakichś wymogów UE. No super! W europie banki nie mają problemów z realizacją przelewów, inne banki w Polsce również problemu nie widzą, jedynie ING ma problem, więc zamiast zwalać winę na innych może lepiej nie robić z klientów idiotów, tylko opublikować informację i rozwiązać problem, bo ten jest ewidentnie po stronie banku.

Gosia_1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
15
11-01-2021
Wiadomość 9 z 52 (16 699 wyświetleń)

Re: Re.: Problem z platnosciami online kartami ING od 29.12.2020

Niestety, pomimo wielokrotnych wizyt na infolinii i zgłoszenia reklamacji, dalej Google nie może pobrać opłaty z karty Mastercard z ING.

To już jest niepoważne. Przed zmianą banku powstrzymują mnie tylko formalności do wykonania (US i inne). Jednak moja cierpliwość się już kończy.

hdplus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
12-01-2021
Wiadomość 10 z 52 (16 599 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy