Płatności

Odpowiedz

Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Witam

Do konta Direct otrzymujemy kartę debetową Visa, która jest offline.

Wiąże się to z tym, że nie ma na bieżaco blokowanych środków podczas płatności zbliżeniowych.

Czy ING przewiduje uruchomienie opcji online w karcie Visa, która obecnie jest offline?

Włączenie funkcji online ma trzy zasadniczne zalety

1) Kontrola wydatków na bieżąco a nie zabieranie dopiero środków z konta po księgowaniu

2) Brak możliwości wpadnięcie w debet, który jest oprocentowany

3) Kwestia bezpieczeństwa. Załóżmy, że zginie mi karta. Złodziej może wg regulaminu zrobić do 5 płatności w ciągu doby zbliżeniowo. Mam na koncie 100zł a po 5 operacjach wpadam w debet. Jestem nie tylko stratny na 100zł ale również na debecie, który muszę pokryć.

 

Proszę nie pisać mi o zbliżaku jako alternatywy bo to jest gadżet. Jako alternatywę mogą podać jako klient ja, że zbliżak potrafi mieć płatności zbliżeniowe online a zwykła debetowa - nie.

Coś jest nie tak.

Stąd powtarzam pytanie - czy ING zamierza w końcu włączyć online na karcie Visa do płatności zbliżeniowych? I dlaczego zawsze jesteście z tyłu? Płatności online są w BZWBK, PKO BP, Pekao oraz w Mbanku. I pewnie jeszcze w innych bankach. A Wy jak zwykle z tyłu.....

 

Jeśli nie wiecie, to proszę o przesłanie sugesti wyżej do osób za to odpowiedzialnych.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 1 z 51 (19 257 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Nasze karty Visa Zbliżeniowa umożliwiają dokonywanie transakcji zbliżeniowych w trybie OFFLINE, czyli bez konieczności połączenia z bankiem i weryfikacji dostępnych środków na koncie, a co za tym idzie bez zakładania blokady autoryzacyjnej. Takie rozwiązanie znacząco skraca czas dokonywania transakcji i na chwilę obecną nie planujemy zmian, niemniej jednak dziękujemy za zgłoszenie i weźmiemy je pod uwagę przy ew. zmianach funkcjonalności w przyszłości.
W zakresie bezpieczeństwa bank  posiada wiele mechanizmów zarówno w systemach banku oraz na kartach, które w znacznym stopniu chronią przed nieupoważnionym użyciem karty – dlatego też może mieć miejsce sytuacja, w której dokonanie transakcji zbliżeniowej nie będzie możliwe i konieczne będzie dokonanie transakcji z użyciem chipa i potwierdzonej kodem PIN.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 51 (19 215 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

"Nasze karty Visa Zbliżeniowa umożliwiają dokonywanie transakcji zbliżeniowych w trybie OFFLINE, czyli bez konieczności połączenia z bankiem i weryfikacji dostępnych środków na koncie, a co za tym idzie bez zakładania blokady autoryzacyjnej. Takie rozwiązanie znacząco skraca czas dokonywania transakcji i na chwilę obecną nie planujemy zmian, niemniej jednak dziękujemy za zgłoszenie i weźmiemy je pod uwagę przy ew. zmianach funkcjonalności w przyszłości. "

My użytkownicy Waszego banku, wiemy o tym, że Visa zbliżeniowa jest w trybie OFFLINE i chcielibyśmy aby było ONLINE.
Przede wszystkim, dlatego, że w przypadku ONLINE, środki na koncie są od razu blokowane.

A co do szybkości płatności - nie zauważyłem takich niedogodności. Mam kartę w innym banku organizacji płatniczej MasterCard z płatnościami zbliżeniowymi ONLINE i szybkość płacenia jest tak sama jak w banku ING

Dziękuję za odpowiedź i liczę, że ING weźmie sobie do serca i szybko wprowadzi taką dogodność, jak płatności ONLINE w przypadku płatności zbliżeniowych
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 3 z 51 (19 195 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Ponawiam pytanie Emotikon: Szczęśliwy
Czy ING zamierza wprowadzić przynajmniej w tym roku karty debetowe z płatnościami zbliżeniowymi ONLINE?
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 4 z 51 (18 826 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

[ Edytowane ]

Zachęcam do skorzystania z karty VISA Zbliżak. Wszystkie płatności realizowane Zbliżakiem Visa są od ręki widoczne na koncie.
Ponadto wartość transakcji doliczana jest do transakcji bezgotówkowych zwalniających z miesięcznej opłaty za kartę Visa Zbliżeniowa i/lub Debit MasterCard Zbliżeniowa. Informacje dotyczące karty są dostępne tutaj.

Pomysł dotyczący kart debetowych z płatnościami zbliżeniowymi w trybie online został już przekazany do odpowiedniego działu.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 5 z 51 (18 802 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

@KatarzynaA
Właśnie o to chodzi, że nie jestem zainteresowany zbliżakiem.
Chciałbym taką funkcję w karcie debetowej albo w każdej albo np w Mojej Karcie ING.

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 6 z 51 (18 784 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

[ Edytowane ]

Dołączam się do pytania. Czy istnieją rzeczowe argumenty do przekazania klientom, które w jakikolwiek sposó uniemożliwjają włączenie płatności Visą ONLINE?

Odpowiedz
0 Lajków
3qxv
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
21-04-2016
Wiadomość 7 z 51 (18 760 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Opłaty. MasterCard są kartami online. Visa jest online i offline. Ale jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę. Mają taką umowę z Visa.
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 8 z 51 (18 749 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

[ Edytowane ]

@viggen Tak jak pisaliśmy wcześniej teraz tylko płatności wykonywane Zbliżakiem są od razu widoczne na rachunku. Co do standardowych kart płatniczych pracujemy nad przyspieszeniem dokonywania transakcji. Oznacza to, że transakcja offline (bez połączenia z bankiem, a więc i bez blokady środków na koncie) jest przeprowadzana szybciej - wystarczy zbliżyć i praktycznie zaraz terminal drukuje pokwitowanie. W przypadku transakcji online trwa to do kilku sekund dłużej, ze względu na konieczność połączenia się terminala z centrum autoryzacji.
Dziękujemy jednak za sugestie. Będziemy analizować możliwość przejścia na system rozliczania online.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 9 z 51 (18 664 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Takim właśnie sposobem przez brak płatności zblizeniowych online wczoraj miałem na koncie prawie 200zł a dzisiaj mam minus 17zl z groszem....
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 10 z 51 (18 561 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy