Płatności

Odpowiedz

Płatności kartami za granicą

Próbuję rozeznać się w skomplikowanym systemie rozliczania płatności kartą (do rachunku w PLN) za granicą poza strefą EURO, np w Chorwacji. Wydaje mi się, że wygląda to tak w sytuacji, kiedy mam konto Komfort i dwie karty debetowe: Visę i Mastercard:

 

Visa: przeliczenie z HRK->PLN po kursie Visy (https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/kalkulator-walutowy) plus prowizja ING: 3% dla płatności kartą lub 6% w przypadku wybrania gotówki w bankomacie (https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192)

 

Mastercard: przeliczenie HRK->USD po kursie Mastercard (https://www.mastercard.com/plp/klienci-indywidualni/currency-conversion.html), następnie przeliczenie USD->PLN po kursie ING (http://www.ingbank.pl/kursy-walut), bez prowizji w przypadku płatności kartą lub 6% w przypadku wybrania gotówki w bankomacie (https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192).

 

Czy tak to własnie wygląda czy w którymś punkcie się mylę?

 

heniec
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
18-07-2016
Wiadomość 1 z 54 (80 590 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

Karta Visa Zbliżeniowa

Transakcje kartą Visa Zbliżeniowa w innych walutach niż PLN przeliczamy na PLN z zastosowaniem kursu obowiązującego w systemie Visa w dniu przeliczenia transakcji, czyli z HRK na PLN.
Koszt przewalutowania wynosi 3% kwoty transakcji. Za wypłaty kartą z bankomatów i kas banków za granicą i/albo w walucie innej niż złotówki pobieramy 6% kwoty wypłaty.

 

Karta  Mastercard

Transakcje tą kartą w walucie innej niż PLN przeliczamy najpierw z waluty HRK na EUR z zastosowaniem kursu obowiązującego w organizacji płatniczej MasterCard. Kwotę transakcji w walucie przeliczamy z EUR na PLN według kursu sprzedaży (http://www.ingbank.pl/kursy-walut).
Za wypłaty kartą z bankomatów pobieramy 6% kwoty wypłaty.  Za transakcje bezgotówkowe nie pobieramy opłat.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 54 (80 515 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Dziękuję za wyczrpującą odpowiedź.

 

Odpowiedz
0 Lajków
heniec
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
18-07-2016
Wiadomość 3 z 54 (80 460 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Dzień dobry. Czy dalej aktualna jest opłata 6% za wypłatę pieniędzy za granicą w walucie innej niż Euro? Rozmawiałam telefonicznie z konsultantką i otrzymałam wiadomość, że jest to tylko 3% przewalutowania. 

Odpowiedz
0 Lajków
agabel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-06-2017
Wiadomość 4 z 54 (68 580 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

Od 1 marca 2017 roku zmieliśmy naszą Tabelę Opłat i Prowizji dla klienta indywidualnego. Obniżyliśmy prowizję do 3% kwoty wypłaty za granicą przy karcie Visa zbliżeniowa.

Pakiet wakacyjny
Wprowdziliśmy możliwość uniknięcia prowizji przy wypłatach gotówki za grancicą przez okres 30 dni. Usługę możesz wykupić dla swojej karty Visa zbliżeniowa. Za skorzystanie z pakietu naliczymy opłatę 15 zł. Korzystne jest to w sytuacji, jeśli planujesz wypłacić za granicą powyżej 500 zł. Więcej informacji udostępniamy w Moim ING (Oferta ING -> Promocje -> Pakiet wypłat z bankomatów za granicą). Promocja trwa od 5.06 do 30.09.2017 roku.



**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 54 (68 429 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

A czy jeżeli mam do karty VISA ING podpięte konto walutowe w Euro oraz ROR w PLN, to transakcje będą przeliczane z którego konta i wg jakiego kursu, z prowizją 3% czy bez ?

Czy np. nie jest korzysteniej założyć kartę Maestro do konta walutowego, ale w jaki sposób tam będą rozliczane transakcje za granicą poza strefą Euro ?

Odpowiedz
0 Lajków
Xelux
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-06-2017
Wiadomość 6 z 54 (67 935 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

@Xelux Jeżeli zapłacisz w EUR podpiętą kartą Visa Zbliżeniowa, to pieniądze pobierzemy z Twojego konta walutowego EUR (ważne, żebyś miał wystarczające środki na pokrycie transakcji). Jeżeli zapłacisz w PLN lub innej walucie np. USD, GBP, to pieniądze pobierzemy z konta w PLN. Pobierzemy wtedy opłatę 3% kwoty transakcji. Ewentualnie Visa przewalutuje płatność po swoim kursie.

Jeżeli będziesz miał kartę Maestro w EUR i zapłacisz w innej walucie, to:

  • transakcje gotówkowe i bezgotówkowe w walutach innych niż EUR przeliczone będą na EUR z zastosowaniem kursu stosowanego przez MasterCard w dniu przeliczania transakcji przez MasterCard.
  • Transakcje bezgotówkowe i gotówkowe krajowe w PLN zrealizowane poza naszymi bankomatami przeliczane są na EUR po kursie bezgotówkowym kupna z naszej tabeli kursowej obowiązującej w dniu rozliczenia transakcji oraz księgowane na koncie w dniu obciążenia rachunku przez MasterCard.
  • Transakcje gotówkowe krajowe w PLN realizowane w naszych bankomatach, przeliczamy na EUR po kursie bezgotówkowym kupna naszej tabeli kursowej obowiązującej w dniu rozliczenia transakcji oraz księgujemy na koncie w dniu dokonania transakcji.

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 7 z 54 (67 729 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Xelux
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-06-2017
Wiadomość 8 z 54 (67 501 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Witam,

mam konto direct w PLN i podpięte do niego konto walutowe w EUR. Gdy zapłacę kartą VISA na Islandii (gdzie waluta to korony islandzka) to jak zostanie ta płatność przewalutowana:

1. z ISK na EUR i pieniądze zostaną pobrane z konta w EUR

czy

2. z ISK na EUR i potem z EUR na PLN i płatność zostanie pobrana z konta w PLN

czy może jeszcze jakoś inaczej?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
jtom
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
25-06-2017
Wiadomość 9 z 54 (67 018 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

@jtom transakcje, które zrealizujesz w koronach islandzkich przeliczymy bezpośrednio na złotówki z zastosowaniem kursu stosowanego przez organizację Visa. Kwotę przeliczonej transakcji pobierzemy z konta złotowego. 

Dodatkowo, pobrana będzie prowizja za przewalutowanie (3%).

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 10 z 54 (66 941 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy