Płatności

Odpowiedz

Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Witam,

próbowałam dzisiaj zapłacić kartą (zarówno zbliżeniowo, jak normalnie) w jednym z walijskich sklepów.

Transakcja została odrzucona.

Podobnym niepowodzeniem zakończyły się próby wypłacenia gotówki w kilku bankomatach  - wyświetlały błąd o braku środków na koncie (bzdura) bądź braku autoryzacji od banku.

Z tego co wyczytałam w internecie powinno być możliwe płacenie polską visą (z narzutem 3%).

Czy muszę założyć konto walutowe i podłączyć je do karty zbliżeniowej, by móc płacić w UK? A może powinnam zmienić typ konta bądź pogrzebać w ustawieniach?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

L

 

Odpowiedz
0 Lajków
Lirazel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-09-2017
Wiadomość 1 z 4 (9 498 wyświetleń)

Re.: Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Sprawdź, czy ustaliłaś prawidłowe limity swojej karty do transakcji zagranicznych:

 

  • w Moim ING: Moje finanse - karta - Limity transakcyjne,
  • telefonicznie: +48 32 357 00 12.

 

Jeżeli limit jest ustawiony na 0 lub poniżej kwoty, którą próbowałaś wypłacić, transakcja będzie odrzucona. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
144
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (9 486 wyświetleń)

Re.: Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Faktycznie miałam limit transakcji zagranicznych ustawiony na 0. Po zmianie niestetu sytuacja się nie zmieniła... bankomat nadal odmówił posłuszeństwa. Fakt, że była niedziela, mógł mieć znaczenie?
Odpowiedz
0 Lajków
Lirazel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-09-2017
Wiadomość 3 z 4 (9 451 wyświetleń)

Re.: Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Zmiana limitów karty płatniczej do konta jest realizowana bez względu na dzień tygodnia i godzinę. Prawdopodobnie przyczyna była inna. Przez forum niestety tego nie sprawdzę. Proszę skontaktuj się z naszą infolinią kart pod numerem 32 357 00 12. Nasi doradcy zerkną dlaczego nie mogłaś skorzystać ze swojej karty.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (9 389 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy