Płatności

Odpowiedz
Highlighted

Re.: BLOKADA NA RACHUNKU

Czy sprzedawca nie ma określonego czasu na rozliczenie transakcji? 7 dni? Możliwe jest aby po tym terminie pobrał środki z konta? Pewnie tak, ale jak to się ma do czasu rozliczenia?

Przychodzi mi na myśl rezerwacja w hotel na późniejszy termin. Jest blokada środków, a po paru dniach zwalniana. Jeżeli nie skorzystam z noclegu lub odwołam pobyt bank hotel zastrzega, że ściągnie z karty środki. Zastanawiam się na jakiej podstawie? Tej autoryzacji dla której była i zwolniono blokadę?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 11 z 14 (5 850 wyświetleń)
Highlighted

Czekamy na rozliczenie transakcji do 11 dni. Jeżeli po tym czasie nie otrzymamy z organizacji płatniczej informacji o transakcji kartowej do rozliczenia to zniesiemy blokadę. Wtedy nie przywracamy jej ponownie.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
605
148
04-09-2015
Wiadomość 12 z 14 (5 747 wyświetleń)
Highlighted

Czy w takim razie po zapłaceniu i pojawieniu się blokady stan konta się zmniejsza, a po zdjęciu blokady znowu zwiększa o tę sumę, a potem zostaje ona potrącona ? Bo w historii płatności wygląda to jakby płaciło się za coś 2 razy ( saldo jest zmniejszone ) Przykładowo kupione za 10zl rzeczy odejmują się od całego rachunku jako kwota blokady, po 7 dniach blokada się zwalnia, a po kolejnych 3 transakcja jest zaksięgowana. Czy to znaczy, że po wygaśnieciu blokady pięniądze wracają na konto, a potem dopiero "płacą" za usługę sprzed 11 dni? Aplikacja sprawia, że wygląda to jakby kwotazostała  potrącona podwójnie!

Proszę o szybką odpowiedz!

Odpowiedz
0 Lajków
1wip
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
28-08-2020
Wiadomość 13 z 14 (376 wyświetleń)
Highlighted

Re: Re.: BLOKADA NA RACHUNKU

@1wip Jak płacisz kartą, to terminal zakłada blokadę na koncie. Tym samym saldo dostępne pomniejsza się na Twoim koncie. Saldo bieżące pozostaje bez zmian. Jeśli sklep nie prześle w terminie obciążenia, to zdejmujemy blokadę, saldo dostępne zwiększa się o tę kwotę. Saldo bieżące nadal jest bez zmian. Gdy sklep przyśle potwierdzanie obciążenia konta, zmienia się i saldo bieżące i saldo dostępne. Mam nadzieję, że teraz już jest to bardziej zrozumiałe.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MirosławP
Moderator
Moderator icon
452
130
25-03-2016
Wiadomość 14 z 14 (340 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Giełda - stosunek dochodu do straty - jak rozlicza to za dany rok Dział Maklerski Ing?

W deklaracji PIT8 C, którą wystawimy Tobie i do US, zsumujemy wszystkie Twoje przychody ze sprzedaży akcji bez względu na to czy miałeś na nich zysk czy stratę. Od tych przychodów odejmiemy wszystkie

...

23-10-2020
Kredyt hipoteczny

Dzień dobry,
Wniosek złożony 9.10, status cały czas 2 „Analizujemy dokumenty..”
Jak myślicie ile to jeszcze potrwa?
Z góry dziekuje za odpowiedz

22-10-2020
Re: Drugi kredyt hipoteczny

A możliwe jest udzielenie pożyczki hipotecznej na remont mieszkania, które jest zabezpieczeniem kredytu hipotecznego w ing?

22-10-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy