Odpowiedz

wypłata euro w bankomacie euronet

Wypłata waluty EUR w bankomacie Euronet odbywa się na zasadzie podwójnego przewalutowania, z rachunku prowadzonego w Euro kartą Mastercard wydaną do transakcji w walucie obcej. Kwota pobrana 100 Euro kwota transakcji: 439,26 PLN gdzie tu logika? Po co rachunek w walucie Euro wyplata w Euro a kięgowana jest kwota 439,26 PLN. O co chodzi?

Odpowiedz
0 Lajków
tkose
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-06-2017
Wiadomość 1 z 4 (27 249 wyświetleń)

Re.: wypłata euro w bankomacie euronet

Rozliczenie tej transakcji nie jest zależne od nas, ale od właściciela sieci bankomatów EURONET. Na potwierdzeniu wypłaty z Euronetu znajduje się adnotacja:
"Zdecydowałem się skorzystać z wypłaty EUR po kursie ustalonym przez E360F i oświadczam, że nie będę zgłaszać wobec wydawcy karty i organizacji płatniczej pod której auspicjami wydana jest karta roszczeń dotyczących tej transakcji. Regulamin dostępny jest na ekranie oraz na stronie www.euronetpolska.pl."

"Wypłata realizowana jest bez opłat przez EURONET i dostępna wyłącznie dla kart wydanych w Polsce i rozliczanych w PLN."

Powyższe informacje przepisałam dla Ciebie z pokwitowania, które wydrukowałam z bankomatu sieci EURONET.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (27 191 wyświetleń)

Re.: wypłata euro w bankomacie euronet

Z uwagi na nową funkcjonalność chciałbym wrócić do tematu i zapytać,

mając konto w Euro i kartę z ROR połączoną z nim, jak wygląda sprawa wypłat w bankomatach EuroNet?

Czy wypłacając w tej waludzie pieniądze zostaną pobrane z konta walutowego czy z podstawowego PLN?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (26 739 wyświetleń)

Re.: wypłata euro w bankomacie euronet

Jeżeli korzystasz z karty wielowalutowej i zdecydujesz się wypłacić EUR mając już u nas konto w EUR to pieniądze zostaną automatycznie pobrane z tego włanie konta. Jeżeli wybierzesz walutę EUR, a na tym koncie gotówki nie będzie to pieniądze spóbujemy pobrać z konta w PLN. Prowizja w tym przypadku może zostać naliczona po stronie Euronetu i to z nimi należy się kontaktować, aby ustalić wysokość ewentualnej prowizji..

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (26 653 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy