Odpowiedz

Re.: limit zadłużenia

[ Edytowane ]

Możesz wysłać wiadomość do banku ze rezygnujesz z wniosku i dział techniczny go zamknie.

 

Dostrzegam rownież ze rozpoczęty wniosek np o kredyt z automatu zgłaszany jest do bik i nakładana jest blokada na zdolność w tej kwocie (widnieje jako zobowiązanie)

 

Cxy ktoś mógłby to potwierdzić?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 11 z 17 (10 903 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

W momencie składania wniosku pobieramy jedynie raport z Biura Informacji Kredytowej (BIK) w celu zweryfikowania zdolności kredytowej danego klienta i statusu posiadanych przez niego zobowiązań. Informację o nowym zaangażowaniu przesyłamy do BIK dopiero po podpisaniu umowy kredytowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
227
12-10-2015
Wiadomość 12 z 17 (10 748 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

To ja po proszę innego testera o złożenie wniosku o kredyt gotówkowy a następnie o kartę kredytowa. Zapewniam ze pojawi się rozpatrywany wniosek już w zobowiązaniach do spłaty. Po mimo nie podpisanej umowy. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 13 z 17 (10 555 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

ja to samo miałem podobny problem z podwyższeniem limitu zadłużenia, to samo musiałem przeszło 2 dni oczekiwać na odpowiedź, aż nadeszła i to negatywna, a pieniądze są potrzebne. Nie każdy na pracę, wszystkie ceny idą w górę, czy to usługi, czy ceny w sklepach.

 

Jedynym rozwiązaniem są tu Banki i to dla stałych klientów INGBank, który posiada prawo bankowe.

Jak wspomniłem nie każdy dzis ma pracę, niektórzy utrzymują się się z samej renty i to niewielkiej i ratują się jak tylko mogą i biorą pożyczki, czy też podwyższają limity zadłużenia.

 

Mam takie pytanie, jak ktos ma tyle tych pożyczek do spłacenia i to wszystko jest monitorowane, automatycznie pobierane, czy może nadal starać sie o pożyczkę, czy podwyższenia limitu zadłużenia?

 

Ostatnio taki komunikat dostałem związany z podwyższeniem limitu.

Odpowiedz
0 Lajków
andrzejno
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
13-11-2015
Wiadomość 14 z 17 (10 529 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

[ Edytowane ]

@Konto usunięte Informację o aktywnym zobowiązaniu kredytowym wysyłamy do BIK po podpisaniu umowy. Podczas każdego wniosku wysyłamy zapytanie do BIK. Raprt zawiera ocenę punktową, czyli tzw. scooring. Znajdują się w nim takie informacje jak: aktywność kredytowa, spłacalność kredytów oraz częstotliwość wnioskowania o kredyt. Między innymi na podstawie tych danych podejmujemy decyzję kredytową.

@andrzejno Aby skorzystać z oferty kredytowej, wymagamy dochodu min. 800 zł netto. Akceptujemy różne rodzaje dochodów, np. umowa o pracę, emerytura, renta rodzinna, renta inwalidzka. Decyzję podejmujemy na podstawie złożonego wniosku. Jeśli wysokość obecnych zaangażowań przewyższa zdolność kredytową, podejmujemy negatywną decyzję kredytową.

Możesz złożyć wniosek o pożyczkę konsolidacyjną. Sprawdzimy ponownie zdolność kredytową. Pożyczką możemy skonsolidować do 7 zobowiązań kredytowych z obcych banków. Warunkiem jest to, by te pożyczki były spłacane od co najmniej 6 miesięcy i banki miały podpisaną umowę z BIK. Dzięki temu połączysz swoje zobowiązania w jedną pożyczkę z dogodną ratą. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1072
215
07-06-2017
Wiadomość 15 z 17 (10 465 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

Dzień dobry,

co jest wliczane w "zobowiązania kredytowe"?

Czy kredyt hipoteczny w Waszym banku też?

Zakupy ratalne w sklepach?

A może już przyznany wczesniej limit zadłużeniw  koncie (staram się o zwiększenie limitu)?

Odpowiedz
0 Lajków
Mela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-08-2017
Wiadomość 16 z 17 (10 240 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

Do zobowiązań kredytowych wliczamy zarówno zakupy ratalne w sklepach, kredyty gotówkowe i hipoteczne, jak i zaangażowania w instytucjach pozabankowych.

Wnioskując o podwyższenie limitu zadłużenia w koncie badamy czy zdolność kredytowa wystarczy na obsługę limitu w nowej, podwyższonej kwocie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
770
171
04-09-2015
Wiadomość 17 z 17 (10 088 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy