Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

Witam.

Wypowiedziałem kartę kredytową 31 października 2018 r.

Pomimo tego, do dziś w bazie BIK widnieje zamknięta karta kredytowa!

Nie wiem skąd takie praktyki banku, ale jest to działanie mocno na niekorzyść klienta!

To jest nie w porządku i chciałbym tu przeczytać Państwa wyjaśnienia.

Napisałem ten post, bo co innego można usłyszeć na infolinii, co innego w oddziale banku i pewnie tu jeszcze inną odpowiedź dostanę.

Jestem bardzo ciekaw, co Państwo na to? Proszę o odpowiedź, czemu zamknięta karta kredytowa nadal widnieje w bazie BIK i kiedy wg Państwa taki wpis powinien być usuwany (wg mnie do 7 dni po zamknięciu karty, no ale może Państwo macie inną filozofię postępowania?).

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 1 z 6 (8 981 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

@Kubo Biuro Informacji Kredytowej przetwarza dane zgodnie z dyspozycjami i zgodami klientów. Jeśli daną kartę spłacałeś regularnie i była ona prawidłowo obsługiwana, to te dane budują Twoją pozytywną zdolność kredytową - nie ma to żadnego negatywnego wpływu na Twoją ocenę zdolności kredytowej. Wręcz przeciwnie. Zawsze jednak możesz złożyć do nas dyspozycję, w której zmieniasz zdanie i nie wyrażasz zgody na przetwarzanie tych danych w BIK. I tutaj są dwa scenariusze.
Pierwszy - gdy prawidłowo regulowałeś z tej karty zobowiązania - to my do 7 dni wysyłamy taką dyspozycję do BIK i BIK do 14 dni usuwa takie dane.
Drugi - gdy karta była nieprawidłowo spłacana, zadłużenia były po terminie - wtedy to my podejmujemy decyzję o wykreśleniu danych z BIK. Zgodnie z prawem bankowym, mamy możliwość odmowy wykreślenia takich danych, ponieważ nie wywiązywałeś się prawidłowo z zawartej z nami umowy. W takim celu właśnie istnieje BIK i dane te mamy prawo utrzymywać tam przez okres 5 lat. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (8 966 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

Witam.

Jeżeli karta kredytowa ma status zamknięta, czyli to znaczy, że została już zamknięta na stałe tak? I wszystko związanie z nią zostało spłacone?

Odpowiedz
0 Lajków
Gronek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-12-2019
Wiadomość 3 z 6 (7 756 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

Tak, jeśli karta ma status zamkniętej - oznacza to, że została zamknięta na stałe Emotikon: Szczęśliwy To, czy karta została spłacona możesz sprawdzić w Moim ING po zalogowaniu (karta będzie widoczna do 100 dni od zamknięcia), na naszej infolinii lub na czacie po zalogowaniu do Mojego ING. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 6 (7 690 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

No a jak Bank zamknie kartę kiedy nie została spłacona ?

Odpowiedz
0 Lajków
Gronek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-12-2019
Wiadomość 5 z 6 (7 606 wyświetleń)

Re: Wypowiedzenie karty kredytowej a wpis w bazie BIK

@Gronek Tak jak wspomniał Mirosław. W BiKu przechowywane są informacje o nieterminowych spłatach.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 6 z 6 (7 545 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy