Odpowiedz

Limit na koncie

Witam!

Przyznany został mi limit w kwocie 5000. Wkrótce planuje wykorzystać 2000 zł z tego limitu. Mam regularne wpływy, więc te 2000 zł będzie splacane sukcesywnie co miesiąc w kwocie od 200 do 500 zł, nie ma też mowy o przekroczeniu limitu. Ile wyniosą mnie średnie odsetki za miesiąc? Czy mogę otrzymać jakas symulacje tego limitu i opłat za odsetki? Zakładając że wykorzystam 2000 z przyznanych mi 5000 i splace je w okresie max 6 miesięcy.
Odpowiedz
0 Lajków
MontanaMaxx
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
26-09-2017
Wiadomość 1 z 9 (19 506 wyświetleń)

Re.: Limit na koncie

Chodzi o rozbicie "limitu" na raty?

Z tego co się orientuje to limit jest "spłacany" automatycznie w chwili uznania rachunku.

Chyba, że właśnie zostanie zmieniony na zwykły kredyt.

Z tego co się orientuje to tak to działa. Jeżeli nie, to sam jestem ciekaw jak.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 9 (19 479 wyświetleń)

Re.: Limit na koncie

Nie chodzi mi o rozbicie na raty. Odkąd przyznano mi limit mam te 5000 zł więcej, chce z nich wyciagnac 2000. To się będzie wyrównywało uznaniami na rachunku to wiem, ale minie troche czasu zanim wyrównam ten stan do 5000 limitu+ pelne uznania rachunku, więc przez pare miesięcy stalę bede korzystał z tego limitu i chodzi mi własnie o to ile wyniosą mnie przykładowe miesięczne odsetki od tej kwoty która wybiore. Mam nadzieje że teraz można lepiej zrozumieć o co mi chodzi. 

Odpowiedz
0 Lajków
MontanaMaxx
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
26-09-2017
Wiadomość 3 z 9 (19 456 wyświetleń)

Re.: Limit na koncie

[ Edytowane ]

@MontanaMaxx, oprocentowanie limitu wynosi 10% w skali roku. Odsetki naliczamy tylko od kwoty wykorzystanej za czas, w którym korzystasz z pieniędzy banku. Pobierzemy je z Twojego konta, każdego miesiąca w dniu wskazanym podczas wnioskowania o debet. Każdy wpływ na konto, w pierwszej kolejności przeznaczamy na spłatę wykorzystanej kwoty. Im z niższej kwoty korzystasz, tym odsetki są coraz niższe.

Nie posiadamy narzędzia, za pomocą którego będziemy mogli Ci wskazać jednoznaczną symulację wysokości odsetek.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 9 (19 386 wyświetleń)

Re.: Limit na koncie

Jednym słowem lepsza karta kredytowa, dla której istnieje nieoprocentowany okres zadłużenia.

Mając kartę masz na plusie kwotę na rachunku podstawowym.

Minusem karty wypłaty gotówki, które uruchamiają naliczenie odsetek od daty transakcji. Plus ewentualna prowizja za wypłatę.

Mając jednak rachunek podstawowy nie trzeba wypłacać środków z karty kredytowej.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 9 (19 384 wyświetleń)

Re.: Limit na koncie

Korzystam z limitu i wykorzystuje cały. Pod koniec miesiąca będę miał wpływ,ktory mi w całości pokryje ten limit,ale chcac nie chcąc znowu będę musiał z niego skorzystać. Pytanie,czy jak na koncie nie będę miał srodkow na plus,poniewaz wpływ pójdzie na spłatę limitu,to odsetki zostaną pobrane i pojda w ciężar salda konta,czy bank nie pobierze nic i zacznie naliczać karne odsetki?
Odpowiedz
0 Lajków
Micel89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
22-10-2017
Wiadomość 6 z 9 (18 874 wyświetleń)

Re: Re.: Limit na koncie

Jeśli wpływ na Twoje konto pokryje całość zadłużenia odsetek nie naliczymy. Odsetki 10% w skali roku naliczamy od kwoty wykorzystanego limitu. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 7 z 9 (18 743 wyświetleń)

Re: Re.: Limit na koncie

Witam, wiem stary temat ale taki znalazłam, a mam podobne pytanie.
Czyli jeżeli w ciągu miesiąca skorzystałam z prawie całego przyznanego limitu i 1 dzien przed dniem który wyznaczyła na pobieranie odsetek wpłynie przelew który pokryje cały limit to odsetki nie będą pobrane bo bedzie pełna kwota na koncie?
Nie ogarniam tych opłat a przymierzam się do złożenia wniosku o limit.
Odpowiedz
0 Lajków
Kikka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-11-2021
Wiadomość 8 z 9 (5 391 wyświetleń)

Re: Re.: Limit na koncie

[ Edytowane ]

Witaj,
w limicie zadłużenia w koncie naliczamy odsetki od kwoty wykorzystanej za czas, w którym korzystasz z pieniędzy. Jeżeli np. wykorzystasz 5000 zł i spłacisz całość za 30 dni, to my naliczymy 8,35% w skali roku zmienne od tych 5000 zł za 30 dni (to ok 35 zł za 30 dni). Nie możesz uniknąć odsetek od wykorzystanej kwoty.

Jeżeli chciałabyś uniknąć odsetek, to możesz skorzystać z karty kredytowej. Jeżeli kartą będziesz płacić tylko bezgotówkowo (w sklepach i przez internet podając dane z karty), a całość wykorzystanego limitu spłacisz do 52 dni okresu bezodsetkowego, to nie naliczymy odsetek. Dodatkowo możesz też uniknąć opłaty rocznej za kartę, jeżeli będziesz nią aktywnie płacić (suma potrzebnych płatności zależy od karty kredytowej). Na stronie możesz zapoznać się z ofertą: https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-kredytowe

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 9 z 9 (5 315 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy