Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Leasing Laptopa i oprogramowanie Microsoft

Leasing Sprzętu IT

Witam 

Jestem wieloletnim klientem Banku - chciałem zawrzeć umowę leasingową na zakup laptopa, niestety dowiedziałem się że nie może być to laptop z systemem operacyjnym firmy Microsoft. Do tego momentu jestem w stanie zrozumieć zasady. Chciałem w związku z powyższym zakupić oprogramowanie samodzielnie poza leasingiem i zainstalować w czasie użytkowania. Ku mojemu zdumieniu dowiedziałem się, że nie mogę tego zrobić gdyż sprzęt w czasie trwania leasingu jest własnością banku, a bank nie zezwala ...???? Pytanie czy jest to prawda i czy w przypadku instalowania innego typu oprogramowania muszę wystąpić każdorazowo o zgodę ?

Odpowiedz
0 Lajków
adamkosiorowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 933 wyświetleń)

Re: Leasing Laptopa i oprogramowanie Microsoft

Witaj,
możesz zawnioskować o zakup komputera bez oprogramowania Microsoft. 
W trakcie trwania umowy leasingu nie musisz występować do nas o zgodę na zakup/instalację dodatkowego oprogramowania. Natomiast przy zawieraniu umowy zobowiązujesz się, że nie będziesz używał lub instalował nielegalnych programów komputerowych, tj. programów komputerowych, do których nie przysługują Ci autorskie prawa majątkowe albo licencja/sublicencja udzielona przez uprawniony podmiot.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 883 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy