Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Leasing Laptopa i oprogramowanie Microsoft

Leasing Sprzętu IT

Witam 

Jestem wieloletnim klientem Banku - chciałem zawrzeć umowę leasingową na zakup laptopa, niestety dowiedziałem się że nie może być to laptop z systemem operacyjnym firmy Microsoft. Do tego momentu jestem w stanie zrozumieć zasady. Chciałem w związku z powyższym zakupić oprogramowanie samodzielnie poza leasingiem i zainstalować w czasie użytkowania. Ku mojemu zdumieniu dowiedziałem się, że nie mogę tego zrobić gdyż sprzęt w czasie trwania leasingu jest własnością banku, a bank nie zezwala ...???? Pytanie czy jest to prawda i czy w przypadku instalowania innego typu oprogramowania muszę wystąpić każdorazowo o zgodę ?

Odpowiedz
0 Lajków
adamkosiorowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 960 wyświetleń)

Re: Leasing Laptopa i oprogramowanie Microsoft

Witaj,
możesz zawnioskować o zakup komputera bez oprogramowania Microsoft. 
W trakcie trwania umowy leasingu nie musisz występować do nas o zgodę na zakup/instalację dodatkowego oprogramowania. Natomiast przy zawieraniu umowy zobowiązujesz się, że nie będziesz używał lub instalował nielegalnych programów komputerowych, tj. programów komputerowych, do których nie przysługują Ci autorskie prawa majątkowe albo licencja/sublicencja udzielona przez uprawniony podmiot.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 910 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy