Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Leasing Laptopa i oprogramowanie Microsoft

Leasing Sprzętu IT

Witam 

Jestem wieloletnim klientem Banku - chciałem zawrzeć umowę leasingową na zakup laptopa, niestety dowiedziałem się że nie może być to laptop z systemem operacyjnym firmy Microsoft. Do tego momentu jestem w stanie zrozumieć zasady. Chciałem w związku z powyższym zakupić oprogramowanie samodzielnie poza leasingiem i zainstalować w czasie użytkowania. Ku mojemu zdumieniu dowiedziałem się, że nie mogę tego zrobić gdyż sprzęt w czasie trwania leasingu jest własnością banku, a bank nie zezwala ...???? Pytanie czy jest to prawda i czy w przypadku instalowania innego typu oprogramowania muszę wystąpić każdorazowo o zgodę ?

Odpowiedz
0 Lajków
adamkosiorowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 459 wyświetleń)

Re: Leasing Laptopa i oprogramowanie Microsoft

Witaj,
możesz zawnioskować o zakup komputera bez oprogramowania Microsoft. 
W trakcie trwania umowy leasingu nie musisz występować do nas o zgodę na zakup/instalację dodatkowego oprogramowania. Natomiast przy zawieraniu umowy zobowiązujesz się, że nie będziesz używał lub instalował nielegalnych programów komputerowych, tj. programów komputerowych, do których nie przysługują Ci autorskie prawa majątkowe albo licencja/sublicencja udzielona przez uprawniony podmiot.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
494
114
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 409 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: blokada środków pod przelew z datą przyszłą

Podpinam się pod temat. Bardzo ale to bardzo brakuje tej funkcji Emotikon: Smutny W PKOBP super to działało, natomiast ING jest mocno w tyle Emotikon: Smutny

31-01-2023
Re: Powolne działanie aplikacji ing

Potwierdzam, u mnie jest to samo. Mam Samsunga s 10E wersja systemu Android 12. Aplikacja chodzi bardzo wolno, jest to mega denerwujące. Zgłosiłam dzisiaj reklamację telefonicznie.

30-01-2023
Re: Powolne działanie aplikacji ing

Nie ponieważ problem nie jest po naszej stronie tylko po stronie ING.
Dlatego nic bardziej nie denerwuje niż stwierdzenie, że przeinstalowanie aplikacji albo wyczyszczenie cache powinno pomóc. Tą samą ...

30-01-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy