Odpowiedz

Kredyty dla pracujacych w USA

Dzien Dobry,

 

Mieszkam i pracuje w Stanach Zjednoczonych.  Rozumiem, ze Polacy zarabiajacy w EUR maja mozliwosci pobierania kredytow w niektorych bankach w polskich zlotych.  Chcialbym sie dowiedziec o mozliwosci kredytu dla osob zarabiajacych w USD.  W mojej sytuacji, jestem zainteresowany kredytem mieszkaniowym, kwota okolo 250,000 PLN. Zakladam, ze moj wklad wlasny to bedzie minimum 25% wartosci nieruchomosi, moje zarobki sa wystarczajace, zeby spokojnie splacic kredyt, mam dobra ocene kredytowa w USA.  Rozumiem, ze jest tez kwestia ryzyka walutowego, ale jestem w stanie udowodnic, ze jestem w stanie splacac kredyt nawet w sytuacji kiedy wartosc USD spadnie stosunkowo mocno wobec PLN.

 

Dziekuje bardzo za jakakolwiek informacje.

 

Klient ING. 

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 8 (15 254 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

[ Edytowane ]

W chwili obecnej w ofercie banku mamy kredyty hipoteczne w walucie polskiej. Aby ubiegać się o niego należy osiągać dochód w tej samej walucie, wypłacany na terenie kraju.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (15 200 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

Podpinając się pod ten temat - Czy jeżeli ten klient osiągający dochód w Walucie USD (lub EUR), będzie robił co miesiąc regularne przelewy w stałej kwocie (z tytułem przelewu: Wynagrodzenie za [miesiąc] ) na konto w walucie PLN, to będzie się mógł ubiegać już o kredyt (czy to zwykły czy hipoteczny)? 

z góry dziękuję za odpowiedź.

meltrance
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
25-11-2016
Wiadomość 3 z 8 (15 173 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

To jest bardzo ciekawy pomysl.  Jesli kredytobiorca ogolnie prezentuje niskie ryzyko kredytowe to czemy bank nie chcialby udzielic pozyczki?

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 4 z 8 (15 128 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

Dzien Dobry,

 

Niestety, nie jest to odpowiedz, ktora satysfakcjonuje moja sytuacje.  Rozumiem, ze wiekszac kredytow udzielanych w Polsce jest dla kredytobiorcow zarabiajacych z zlotowkach, ale czy w przypadku osob zarabiajacych w innych walutach, nie moze sktrukturyzowac tak transakcji, zeby zadowalala bankowe przepisy i w tym samy czasie dawala bankowie zabepieczenie na ryzyko kredytowe?

 

Dziekuje,

 

Klient 

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 5 z 8 (15 050 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

@meltrance @Klient1234 Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej obecnie udzielamy kredyty tylko w polskich złotych. Aby o taki kredyt się ubiegać, należy posiadać zarobki w walucie w której kredyt jest zaciągany. Jest to związane z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 8 (14 983 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

Czy dochody z wynajmowanej nieruchomosci w Polsce kwalifikuja sie jako zarobki w zlotowkach?  Rozumiem rowniez, ze nie ma wymogu, zeby kredytobiorca zarabial w zlotowkach, jest to jednynie, tak jak Pani wspomniala, rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Dziekuje.

 

Klient 1234 

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 7 z 8 (14 912 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

@Klient1234  Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości w Polsce i wynajmujesz ją, to możemy ująć dochód do zdolności kredytowej. Minimalny okres uzyskiwania dochodu z tytułu najmu, musi być od co najmniej 12miesięcy.

Natomiast wymagamy, by zarobki były w walucie PLN. Dla ustalenia czy waluta dochodu jest wyrażona w PLN, decydujące znaczenie ma informacja, w jakiej walucie ustalone jest wynagrodzenie (zgodnie z zawartą umową), a nie w jakiej walucie jest wypłacane.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (14 676 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy