Odpowiedz

Kredyty dla pracujacych w USA

Dzien Dobry,

 

Mieszkam i pracuje w Stanach Zjednoczonych.  Rozumiem, ze Polacy zarabiajacy w EUR maja mozliwosci pobierania kredytow w niektorych bankach w polskich zlotych.  Chcialbym sie dowiedziec o mozliwosci kredytu dla osob zarabiajacych w USD.  W mojej sytuacji, jestem zainteresowany kredytem mieszkaniowym, kwota okolo 250,000 PLN. Zakladam, ze moj wklad wlasny to bedzie minimum 25% wartosci nieruchomosi, moje zarobki sa wystarczajace, zeby spokojnie splacic kredyt, mam dobra ocene kredytowa w USA.  Rozumiem, ze jest tez kwestia ryzyka walutowego, ale jestem w stanie udowodnic, ze jestem w stanie splacac kredyt nawet w sytuacji kiedy wartosc USD spadnie stosunkowo mocno wobec PLN.

 

Dziekuje bardzo za jakakolwiek informacje.

 

Klient ING. 

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 8 (15 310 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

[ Edytowane ]

W chwili obecnej w ofercie banku mamy kredyty hipoteczne w walucie polskiej. Aby ubiegać się o niego należy osiągać dochód w tej samej walucie, wypłacany na terenie kraju.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (15 256 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

Podpinając się pod ten temat - Czy jeżeli ten klient osiągający dochód w Walucie USD (lub EUR), będzie robił co miesiąc regularne przelewy w stałej kwocie (z tytułem przelewu: Wynagrodzenie za [miesiąc] ) na konto w walucie PLN, to będzie się mógł ubiegać już o kredyt (czy to zwykły czy hipoteczny)? 

z góry dziękuję za odpowiedź.

meltrance
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
25-11-2016
Wiadomość 3 z 8 (15 229 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

To jest bardzo ciekawy pomysl.  Jesli kredytobiorca ogolnie prezentuje niskie ryzyko kredytowe to czemy bank nie chcialby udzielic pozyczki?

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 4 z 8 (15 184 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

Dzien Dobry,

 

Niestety, nie jest to odpowiedz, ktora satysfakcjonuje moja sytuacje.  Rozumiem, ze wiekszac kredytow udzielanych w Polsce jest dla kredytobiorcow zarabiajacych z zlotowkach, ale czy w przypadku osob zarabiajacych w innych walutach, nie moze sktrukturyzowac tak transakcji, zeby zadowalala bankowe przepisy i w tym samy czasie dawala bankowie zabepieczenie na ryzyko kredytowe?

 

Dziekuje,

 

Klient 

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 5 z 8 (15 106 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

@meltrance @Klient1234 Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej obecnie udzielamy kredyty tylko w polskich złotych. Aby o taki kredyt się ubiegać, należy posiadać zarobki w walucie w której kredyt jest zaciągany. Jest to związane z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 8 (15 039 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

Czy dochody z wynajmowanej nieruchomosci w Polsce kwalifikuja sie jako zarobki w zlotowkach?  Rozumiem rowniez, ze nie ma wymogu, zeby kredytobiorca zarabial w zlotowkach, jest to jednynie, tak jak Pani wspomniala, rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Dziekuje.

 

Klient 1234 

Odpowiedz
0 Lajków
Klient1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 7 z 8 (14 968 wyświetleń)

Re.: Kredyty dla pracujacych w USA

@Klient1234  Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości w Polsce i wynajmujesz ją, to możemy ująć dochód do zdolności kredytowej. Minimalny okres uzyskiwania dochodu z tytułu najmu, musi być od co najmniej 12miesięcy.

Natomiast wymagamy, by zarobki były w walucie PLN. Dla ustalenia czy waluta dochodu jest wyrażona w PLN, decydujące znaczenie ma informacja, w jakiej walucie ustalone jest wynagrodzenie (zgodnie z zawartą umową), a nie w jakiej walucie jest wypłacane.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (14 732 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy