Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Dlaczego ING chce dokumenty spółki cywilnej.

Witam. Złożyłem wniosek na kredyt firmowy jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Dodatkowo prowadzę spółkę z wspólnikiem (firma nie jest prowadzona wyłącznie w formie spółki). Jakiś bystry analityk zażądał przez doradcę ode mnie dokumentów finansowych spółki (kpir spolki z podpisem moim i wspólnika oraz opłaconych jego składek ZUS bo moje już mają). Do zdolności będą liczone zobowiązania spółki oraz dochody oraz sprawdzany BIK Przedsiębiorca. Ale jak będzie decyzja pozytywna to umowę podpisuje tylko ja jako jednoosobowa działalność. Pierwszy raz się z tym spotykam. Wspólnik nie jest biegły w bankowych sprawach i odmówił podania tych danych bo boi się, że będzie odpowiadał za zobowiązanie swoimi udziałami. W sumie mu się nie dziwię bo ktoś tutaj chyba jest nadgorliwy i za dużo chciałby prześwietlać. Czy ktoś z banku się wypowie? Uważam to za chorą praktykę. Mam decyzje na ten kredyt z Santander, Nest i Alior. Nikt tam nie wpadł aby prześwietlać spółkę. Oczywiście spółka ma dochód, spłaca zobowiązania i to nie problem ale kto to widział żeby angażować wspólnika. Ja wydam wszystko na remont swoich budynków.Kredyt w ING wychodzi najtaniej lecz niestety jak widzę najtrudniej. Zapraszam do dyskusji. Liczę na odpowiedź pracownika ING.
Odpowiedz
0 Lajków
sebastian85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-02-2019
Wiadomość 1 z 5 (6 869 wyświetleń)

Re: Dlaczego ING chce dokumenty spółki cywilnej.

Przez Społeczność nie jestem w stanie odnieść się bezpośrednio do Twojej sytuacji, natomiast do oceny zdolności kredytowej podchodzimy kompleksowo, w każdym przypadku, sprawdzając także spółkę, której jesteś udziałowcem. Dzieje się tak dlatego, że odpowiadasz za jej zobowiązania solidarnie i bez limitów. Z tego właśnie powodu nasz analityk poprosił także o dostarczenie dokumentów finansowych spółki. Na takim dokumencie w tej sytuacji wystarczy Twój podpis. Dodatkowo informacja o tym, że wymagamy takich dokumentów jest dostępna na etapie składania wniosku. 

Od firmy powiązanej osobowo (spółki) wymagamy także wyciągów zawierających płatności składek ZUS tej spółki. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (6 847 wyświetleń)

Re: Dlaczego ING chce dokumenty spółki cywilnej.

Rozumiem wyjaśnienie. Rozumiałem to przed napisaniem posta bo wiem za co odpowiadam. Brakuje mi odpowiedzi dlaczego tylko Wy to robicie i czy to zostanie zmienione? Uzyskałem 500k PLN u konkurencji i naprawdę kondycja mojej jednoosobowej działalności wystarczyła im aby uzyskać finansowanie. Straciliście klienta przez policyjne podejście :-)
Odpowiedz
0 Lajków
sebastian85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-02-2019
Wiadomość 3 z 5 (6 741 wyświetleń)

Re: Dlaczego ING chce dokumenty spółki cywilnej.

sebastian85 Dziękujemy za Twoje uwagi. Pracujemy nad zmianami. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 5 (6 723 wyświetleń)

Re.: Dlaczego ING chce dokumenty spółki cywilnej.

Zastrzeżenia słuszne Pan ma jednak bank to "państwo w państwie" - chce wiedzieć jakie stosunki gospodarcze łączą Pana na rynku z "innymi" podmiotami,w tym Pana S.C. Czy to ma sens czy nie - nie mi oceniać, sam Pan sobie zresztą odpowiedział Emotikon: Mrugający Na pocieszenie dodam, że sytuacja jest bardziej kuriozalna w przypadku spółek (np. Sp. z o.o.) gdzie banki prześwietlają bazy bankowe udziałowców, co stanowi w kontrze do zasad Kodeksu Spółek Handlowych mówiących, ze spółka "odpowiada sama za swoje zobowiązania". Więcej opisałem tutaj: https://kaminski-finance.pl/bank-sprawdzi-biki-udzialowcow-spolki-przy-kredycie/

 

Proponuję podejście "urzędnicze' - chcą rozmiar buta, to dać dla świętego spokoju Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
KAMINSKI_Financ
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
26-03-2021
Wiadomość 5 z 5 (2 728 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy