Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

złożony wniosek o wykreślenie hipoteki

Dzien dobry,

 

chcialabym poruszyc dwie kwestie 20 maja zlozylam w aplikacji wniosek o wykreslenie hipoteki, na infolinii dostałam informacje ze dokumenty sa sprawdzane nawet 14 dni, plus kolejne 10 dni trzeba doliczyc na uruchomienie transzy, jak to się ma do zapisow umowy w ktorej napisane jest ze bank ma 10 dni kalendarzowych na uruchomienie transzy? dlaczego bank potrzebuje az 14 dni na sprawdzenie czy wniosek zostal wypelniony poprawnie? dodam ze 5 czerwca mija mi termin uruchomienia drugiej transzy, co w przypadku gdy wniosek zostanie odrzucony?

 

Druga sprawa, to taka, ze na infolinii Pani powiedziala, ze do takiego wniosku potrzebne jest pelnomocnictwo banku , ja od zbywcy otrzymałam tylko zaswiadczenie o spłacie kredytu ktore dołączyłam do wniosku, zbywca nie otrzymał zadnego pelnomocnictwa. W sądzie dostałam informację, ze pelnomocnctwo nie jest wymagane, ale Pani na infolinii twierdzi, ze powinno byc bo wniosek zostanie odrzucony. 

 

Czy mozna ten proces jakos przyspieszyc? 

 

Z gory dziekuję za odpowiedz

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
as93
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-05-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 132 wyświetleń)

Re: złożony wniosek o wykreślenie hipoteki

Termin 10 dni, o którym piszesz dotyczy uruchomienia pierwszej transzy. 
Żeby jak najszybciej otrzymać pieniądze możesz równocześnie złożyć wniosek i dostarczyć nam wymagane dokumenty. Jeśli złożysz wszystkie, o które prosimy, termin ich sprawdzenia nie powinien przekroczyć 14 dni.

W temacie pełnomocnictwa, powinnaś je otrzymać od banku zbywcy. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (2 075 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Marta6, trzymam kciuki myślałam, że już też jesteście po decyzji. Może dzisiaj rano będzie. Wy to w ogóle czekacie chyba całe wieki.

14-05-2024
Re.: Kredyt hipoteczny

Żadna, szykujcie sie najszybciej na za dwa- trzy tygodnie jeżeli nie będą wymagali dodatkowych dokumentów. Obecnie czas podjęcia decyzji od dnia skompletowania dokumentów N+8 dni roboczych obecnie (in...

14-05-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mi brakuje słów na działanie ING. Dwukrotnie mieliśmy status wygląda na to, że mamy już wszystko, podejmujemy decyzję. Wg czasów procesowych dzisiaj powinniśmy mieć decyzję ostateczną, której oczywiśc...

14-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy