Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości - kiedy

Nie zawsze opłaca się skorzystać z oferty ubezpieczenia nieruchomości proponowanej przez bank.

Jak wygląda procedura wykupienia ubezpieczenia w firmie zewnętrznej i przedstawienia polisy dla banku?

Widzę tu trochę niespójności, dlatego proszę o wyjaśnienie:

-polisę można nabyć dopiero jako właściciel nieruchomości (jest specjalny punkt w każdym wyliczeniu, "kim jesteś" - właścicielem i mieszkam w nieruchomości / właścicielem a mieszkanie na wynajem / mieszkanie spółdzielcze itp.)

Przed aktem notarialnym nie jest spełniony żaden z powyższych, więc polisy nie mogę jeszcze kupić. Natomiast w banku otrzymałem odpowiedź, że żeby bank przelał sprzedającemu sumę kredytu - trzeba się zgłosić z aktem notarialnym i wykupioną już polisą ubezpieczeniową.

Czy z tego wynika, że ubezpieczenie mam nabyć dopiero w tym momencie? (między podpisaniem aktu, a zgłoszeniem się do banku z aktem)? Jeżeli tak - czy przedłuży to istotnie cały proces? Podejrzewam, że czekając na wystawioną polisę z cesją na rzecz banku, może minąć kilka dni. W tym czasie czyje jest mieszkanie? Niby mam już akt notarialny, ale jest on przecież jeszcze "nieważny", bo bank nie zapłacił jeszcze sprzedającemu, bo oczekuje na polisę.

Nie wiem czy jasno się wyraziłem, mam nadzieję, że rozumiecie i rozjaśnicie mi sytuację Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
rycaro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
10-11-2018
Wiadomość 1 z 3 (4 787 wyświetleń)

Re.: ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości - kiedy

[ Edytowane ]

Polisę powinieneś zawrzeć po podpisaniu aktu notarialnego.
Zgodnie z nim - jesteś właścicielem mieszkania.
To, że przelew na konto sprzedającego jeszcze nie wyszedł, nie stanowi problemu dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego Emotikon: Szczęśliwy

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 3 (4 744 wyświetleń)

Re.: ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości - kiedy

Ubezpieczenie nieruchomości możesz zrobić po podpisaniu Aktu Notarialnego, w którym będzie określony czas na przelanie środków własnych oraz tych z kredytu bankowego.

Następnie na podstawie Aktu - zgłaszasz się do Agenta Ubezpieczeniowego, celem zawarcia Polisy Ubezp. Nieruchomości.

Polisa taka zawierana jest automatycznie z objęciem Ochroną od dnia następnego.

Polisy mogą być zawierane online.

Polisa wraz z dowodem Opłacenia - będzie jednym z warunków do Uruchomienia Kredytu.

 

W ING BŚ - dodatkowo możesz skorzystać w pierwszej kolejności z Ubezpieczenia Bankowego i dowolnym momencie wyłączyć Ubezp. Bankowe poprzez dołączenie swojego Ubezpieczenia - pozwala to sprawnie uruchomić środki z kredytu.

 

****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

W razie dodatkowych pytań jestem do Twojej dyspozycji.

Odpowiedz
0 Lajków
Nestor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
19-11-2018
Wiadomość 3 z 3 (4 668 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy