Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

obowiązkowe ubezpieczenie kredytu

Cześć.

 

Chciałem przetestować możliwość zakończenia ubezpieczenia przez aplikację mobilną - działa pięknie. Fajnie, że to wprowadziliście.

Wg umowy zobowiązany jestem utrzymywać ubezpieczenie przez 3 lata. Aktualnie tak nie jest i póki co mam możliwość wybrania innego ubezpieczyciela i wariantu ubezpieczenia.

Zakładam, że to wyglądać będzie tak:

1. w sierpniu zrezygnowałem z ubezpieczenia;

2. we wrześniu nadal obowiązuje, ponieważ mam miesięczny okres wypowiedzenia;

3. w październiku Bank stwierdza, że nie mam spełnionego warunku - marża póki co bez zmian;

4. w listopadzie - marża podniesiona do określonej w warunkach umowy.

 

Ponieważ zwiększenie marży jest już ostateczne, chciałbym zapytać, czy faktycznie mam jeszcze 2 miesiące na zastanowienie się co potrzebuję?

Bo wg umowy, to marża wzrasta w miesiącu po miesiącu, kiedy warunek nie jest spełniony - czyli po 2. miesiącach tak naprawdę. A okres wypowiedzenia (jeszcze kolejny miesiąc po rezygnacji) chyba jest nadal spełnieniem warunku, bo posiadam jeszcze ubezpieczenie?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
ytnhy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-09-2024
Wiadomość 1 z 2 (441 wyświetleń)

Re.: obowiązkowe ubezpieczenie kredytu

Przez forum nie mamy możliwości zapoznać się z Twoją umową kredytową. Żeby odpowiedzieć na Twoje pytania, prosimy o kontakt z naszymi specjalistami na czacie w Moim ING.


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
572
122
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (251 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: KeePass 2.x - Pickchars i maskowanie hasło

Dzieki, uwielbiam Keepassa ale tej funkcji jeszcze nie widzialem "Pickchars" ( albo inaczej mowiac, dawno nie bylem zmuszony do takiej autoryzacje ; ] )

U mnie dziala tak, loguje sie poprostu uzywajac

...

19-09-2024
Re.: Zmiana taryfy ing dla firm (JDG)

Może to AI a nie specjaliści pisze więc jest na jedno kopyto Emotikon: Szczęśliwy

18-09-2024
Re.: Orlen w portfelu

"Na chwilę obecną" czyli jednak coś pozytywnego w tym temacie może się zadziać. Oby było jak najlepiej

18-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy