Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

Witam

Mam juz kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w ING który spłacam od ponad roku.

Potrzebuje teraz dobrać kredyt na wykończenie tegoż mieszkania.

Złożylismy wniosek przez przedstawiciela Notus Bank ale został odrzucony bo nie ma jeszcze wymaganych wpisów do ksiąg wieczystych ani założonej nowej na wyodrębniony lokal. Przedstawiciel dowiadywał się przed złożeniem wnioku o to i dostał informację że wystarczy akt notarialny  z zapisem o żądaniu wysłania wniosku do sądu o  odpowiednie wpisy.

Jak to wreszcie jest w ING? Różne sytuacje są, może poprostu osoba podejmująca decyzję o przyznaniu kredytu była niedoinformowana a może miała gorszy dzień i wszytskie wnioski odrzucała. Wiadomo jak to jest z czynnikiem ludzkim.

 

Dostałem informację z sądu że w obecnej sytuacji wirusa możemy czekać dłuuugo na wpis.

Może jest innym sposób aby szybko uzyskać taki kredyt? -   może da się podpisać aneks do aktualnej umowy kredytowej na zakup mieszkania  o zwiększenie kwoty? 

 

Odpowiedz
0 Lajków
thriller
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
13-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (1 092 wyświetleń)

Re.: dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

Próbowałem wykonać to samo ćwiczenie i pracownik ING, który nas obsługuje, wyraźnie wskazał, że przed faktycznym założeniem KW potwierdzonym przez sąd, nie ma takiej możliwości. Nie wystarczy notarialny wniosek o założenie KW, bo niestety w teorii wniosek może być przez sąd odrzucony (z powodów formalnych lub innych). Tak samo jak taki notarialny wniosek nie jest równoznaczny ze spełnieniem warunków usuwających ubezpieczenie pomostowe.

Nie masz niestety możliwości aneksować w tym zakresie Umowy, szczególnie jeśli brałaś kredyt tylko pod cel budowlany, a nie wykończeniowy. Jeśli we wniosku zaznaczyłaś budowę i wykończenie to jakaś szansa jest, ale niestety nie znam szczegółów.

Alternatywną opcją zdobycia funduszy na wykończenie jest pożyczka gotówkowa, ale one oprocentowane są prawie dwukrotnie wyżej niż hipoteczne.
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
40
06-09-2019
Wiadomość 2 z 3 (1 090 wyświetleń)

Re: dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

[ Edytowane ]

@thriller w tej sytuacji proponuję, żebyś skontaktował się z osobą, u której kompletowałeś dokumenty. Standardowo przy kredycie musi być założona księga wieczysta. Nie ma możliwości podwyższenia aktualnego kredytu Emotikon: Smutny

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 3 (1 014 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zmiana adresu zamieszkania na umowie

77 Talbot road NN1 4HZ Northanpton Wielka Brytania

28-07-2021
Re: Re.: Decyzja o kredycie

Tak, operat był złożony 26.05

28-07-2021
Re: Przelew międzynarodowy

Koszt przelewu walutowego po naszej stronie to 40 zł. Niezależnie od kwoty wykonanego przelewu. Nie wiemy, czy bank odbiorcy pobiera dodatkowe opłaty za przyjęcie przelewu. 

28-07-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy