Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

Witam

Mam juz kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w ING który spłacam od ponad roku.

Potrzebuje teraz dobrać kredyt na wykończenie tegoż mieszkania.

Złożylismy wniosek przez przedstawiciela Notus Bank ale został odrzucony bo nie ma jeszcze wymaganych wpisów do ksiąg wieczystych ani założonej nowej na wyodrębniony lokal. Przedstawiciel dowiadywał się przed złożeniem wnioku o to i dostał informację że wystarczy akt notarialny  z zapisem o żądaniu wysłania wniosku do sądu o  odpowiednie wpisy.

Jak to wreszcie jest w ING? Różne sytuacje są, może poprostu osoba podejmująca decyzję o przyznaniu kredytu była niedoinformowana a może miała gorszy dzień i wszytskie wnioski odrzucała. Wiadomo jak to jest z czynnikiem ludzkim.

 

Dostałem informację z sądu że w obecnej sytuacji wirusa możemy czekać dłuuugo na wpis.

Może jest innym sposób aby szybko uzyskać taki kredyt? -   może da się podpisać aneks do aktualnej umowy kredytowej na zakup mieszkania  o zwiększenie kwoty? 

 

Odpowiedz
0 Lajków
thriller
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
13-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (2 027 wyświetleń)

Re.: dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

Próbowałem wykonać to samo ćwiczenie i pracownik ING, który nas obsługuje, wyraźnie wskazał, że przed faktycznym założeniem KW potwierdzonym przez sąd, nie ma takiej możliwości. Nie wystarczy notarialny wniosek o założenie KW, bo niestety w teorii wniosek może być przez sąd odrzucony (z powodów formalnych lub innych). Tak samo jak taki notarialny wniosek nie jest równoznaczny ze spełnieniem warunków usuwających ubezpieczenie pomostowe.

Nie masz niestety możliwości aneksować w tym zakresie Umowy, szczególnie jeśli brałaś kredyt tylko pod cel budowlany, a nie wykończeniowy. Jeśli we wniosku zaznaczyłaś budowę i wykończenie to jakaś szansa jest, ale niestety nie znam szczegółów.

Alternatywną opcją zdobycia funduszy na wykończenie jest pożyczka gotówkowa, ale one oprocentowane są prawie dwukrotnie wyżej niż hipoteczne.
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 3 (2 025 wyświetleń)

Re: dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

[ Edytowane ]

@thriller w tej sytuacji proponuję, żebyś skontaktował się z osobą, u której kompletowałeś dokumenty. Standardowo przy kredycie musi być założona księga wieczysta. Nie ma możliwości podwyższenia aktualnego kredytu Emotikon: Smutny

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 3 (1 949 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy