Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

Witam

Mam juz kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w ING który spłacam od ponad roku.

Potrzebuje teraz dobrać kredyt na wykończenie tegoż mieszkania.

Złożylismy wniosek przez przedstawiciela Notus Bank ale został odrzucony bo nie ma jeszcze wymaganych wpisów do ksiąg wieczystych ani założonej nowej na wyodrębniony lokal. Przedstawiciel dowiadywał się przed złożeniem wnioku o to i dostał informację że wystarczy akt notarialny  z zapisem o żądaniu wysłania wniosku do sądu o  odpowiednie wpisy.

Jak to wreszcie jest w ING? Różne sytuacje są, może poprostu osoba podejmująca decyzję o przyznaniu kredytu była niedoinformowana a może miała gorszy dzień i wszytskie wnioski odrzucała. Wiadomo jak to jest z czynnikiem ludzkim.

 

Dostałem informację z sądu że w obecnej sytuacji wirusa możemy czekać dłuuugo na wpis.

Może jest innym sposób aby szybko uzyskać taki kredyt? -   może da się podpisać aneks do aktualnej umowy kredytowej na zakup mieszkania  o zwiększenie kwoty? 

 

Odpowiedz
0 Lajków
thriller
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
13-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (493 wyświetleń)

Re.: dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

Próbowałem wykonać to samo ćwiczenie i pracownik ING, który nas obsługuje, wyraźnie wskazał, że przed faktycznym założeniem KW potwierdzonym przez sąd, nie ma takiej możliwości. Nie wystarczy notarialny wniosek o założenie KW, bo niestety w teorii wniosek może być przez sąd odrzucony (z powodów formalnych lub innych). Tak samo jak taki notarialny wniosek nie jest równoznaczny ze spełnieniem warunków usuwających ubezpieczenie pomostowe.

Nie masz niestety możliwości aneksować w tym zakresie Umowy, szczególnie jeśli brałaś kredyt tylko pod cel budowlany, a nie wykończeniowy. Jeśli we wniosku zaznaczyłaś budowę i wykończenie to jakaś szansa jest, ale niestety nie znam szczegółów.

Alternatywną opcją zdobycia funduszy na wykończenie jest pożyczka gotówkowa, ale one oprocentowane są prawie dwukrotnie wyżej niż hipoteczne.
Galanel88
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
151
39
06-09-2019
Wiadomość 2 z 3 (491 wyświetleń)
Highlighted

Re: dobranie kredytu na wykończenie mieszkania

[ Edytowane ]

@thriller w tej sytuacji proponuję, żebyś skontaktował się z osobą, u której kompletowałeś dokumenty. Standardowo przy kredycie musi być założona księga wieczysta. Nie ma możliwości podwyższenia aktualnego kredytu Emotikon: Smutny

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
358
99
12-10-2015
Wiadomość 3 z 3 (415 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Aktywacja konta

@Agawi Cieszę się, że Twoja mama otworzyła u nas konto i przepraszam, za kłopoty z aktywacją bankowości internetowej. Standardowo w oddziale nie wydajemy/ wysyłamy już takich kopert i specjalista powi

...

03-06-2020
Re: Zmiana w ofercie produktów hipotecznych

Czy wiadomo do kiedy będzie podniesiony wkład własny z 20 % na 30 %? Czy bank zamierza w ogóle obniżyć wkład własny przy kredycie hipotecznym do stanu przed pandemią?

03-06-2020
Re: Koszty funduszy indeksowych Amundi

Ok, dziękuję za odpowiedź. A jak są naliczane te opłaty? Na przykład kupuję jednostkę funduszu dzisiaj i sprzedaję w listopadzie - czy opłata w takim przypadku zostaje pobrana w identycznej wielkości

...

03-06-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy