Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Dzień dobry, jaki jest czas oczekiwania na decyzję wstępną kredytu hipotecznego?

Odpowiedz
0 Lajków
ternek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
13-05-2020
Wiadomość 71 z 76 (3 340 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Wniosek składany 05.03, decyzja wstępna została wydana po 38 dniach roboczych tj. 21 kwietnia... a decyzja ostateczna 04.05

Agnieszka94
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
26
4
14-04-2020
Wiadomość 72 z 76 (3 336 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Wniosek był uzupełniany?

Odpowiedz
0 Lajków
ternek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
13-05-2020
Wiadomość 73 z 76 (3 322 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Dobry wieczór,

Mam problem i pytanie. W przyszłym tygodniu mija ósmy tydzień od złożenia wniosku kredytowego w ING na dofinansowanie kupna nowego mieszkania. 

W międzyczasie minął termin ważności dokumentów poświadczających zatrudnienie i wysokość zarobków moich i żony, ponieważ kredyt weźmiemy razem. Pytanie, czy musimy załatwiać nowe zaświadczenia z pracy, czy wystarczą te złożone wraz z wnioskiem prawie dwa miesiące temu, będą nadal honorowane? Jeżeli sprawa przedłuży się jeszcze tydzień stracimy możliwość zawarcia alternatywnej umowy w innym banku, na który dostaliśmy zgodę po dwóch tygodniach oczekiwania. U mnie nie ma problemu. Dostanę nowy dokument w pracy we wtorek, ale żona pracuje w oświacie, ma do pokonania samorządową administrację obsługującą szkoły (poprzednio trwało wypisanie jednego kwitka trwało dobry tydzień.       .        

Opóźnienie nie jest zawinione przez nas. 

KAG

Odpowiedz
0 Lajków
KAG
KAG
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
02-05-2021
Wiadomość 74 z 76 (2 128 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

chyba nie był. 

pośrednik wie lepiej bo on składał wniosek w banku.

Był problem z użyciem korektora na zaświadczeniu żony przez osobę z urzędu dzielnicy poświadczającego zatrudnienie i zarobki. 

Nasz pośrednik zwrócił nam na to uwagę i po czterech dniach było dostarczone do niego drugie takie samo zaświadczenie, które miał dostarczyć do banku. Nie wiem, jaki wpływ miało to na procedowanie sprawy? 

Teraz jesteśmy na 5 etapie procedury ING, "tuż przed" podjęciem decyzji.  

Nie chcąc biernie czekać na jakąś kolejną przykrą niespodziankę, nie do końca ufając w to co nam opowiada pośrednik, musimy podjąć do końca przyszłego tygodnia decyzję odnośnie oferty w innym banku, która wkrótce się przeterminuje.  .  

Pytanie jest takie: czy "stanąć na głowie" i załatwiać nowe zaświadczenia o zatrudnieniu, co w przypadku żony biorąc pod uwagę sposób (zdalny) i tempo działania na poziomie urzędu dzielnicy potrwać cały następny tydzień, czy też liczyć na elastyczność banku, który (nie wiem, czy w ogóle stawia w takiej sytuacji warunek ponownej weryfikacji danych o zatrudnieniu) uwzględni zaistniała sytuację?  

 .

Z góry dziękuję za komentarze

i weekendowo pozdrawiam, KAG

Odpowiedz
0 Lajków
KAG
KAG
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
02-05-2021
Wiadomość 75 z 76 (2 092 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Nie musicie dostarczać nam nowych dokumentów. Weźmiemy pod uwagę te, które na dzień składania wniosku były ważne. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 76 z 76 (1 954 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy