Odpowiedz

Aneks do decyzji rzeczoznawcy

Witam,
Sytuacja wygląda następująco.. złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny na zakup domu (rynek wtórny). Dom kosztuje 160 tys. Mam 20% wkładu własnego. Dobieram z banku 20 tys. na zrobienie instalacji grzewczej. Ok 2 tyg temu był rzeczoznawca i wystawił końcowa wycenę domu po remoncie na kwotę 210 tys. Wszytsko spoko, tylko dziś otrzymałem telefon, że nagle końcowa wycena wynosi 265 tys, rzeczoznawca chce za aneks do decyzji 350 zł. dopłaty. Tłumaczą się tym, że po jego decyzji bank przyjrzal się zdjęciom nieruchomości i jednak wartość jest wyższa. Co w tej sytuacji mogę zrobić ? Dlaczego rzeczoznawca odrazu nie podważył kosztorysu, tylko dopiero wtedy gdy wyżej ktoś mu zwrócił uwagę ? Kolejne pytanie, czy panele, kafelki , meble kuchenne są wyznacznikiem tego, żeby dom nadawał się do zamieszkania ? Z tego co było mówione na początku to, że ogrzewanie, prąd, szczelne okna, dach są brane pod uwagę teraz wymagają ode mnie branie 108 tys. kredytu na remont całego domu,bo inaczej on się nie nadaje do zamieszkania. Mam środki na koncie żeby zrobić łazienkę, dwa pokoje i kuchnie, reszta będzie robiona na bieżąco z wypłaty. Czy faktycznie w ciągu roku muszę doprowadzić dom do idealnego stanu ?
Odpowiedz
0 Lajków
Dariamm
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
04-05-2021
Wiadomość 1 z 2 (128 wyświetleń)

Re: Aneks do decyzji rzeczoznawcy

Jeśli wycenę zlecałeś przez nas, koszt rzeczoznawcy jest stały. Kosztuje on, w przypadku domu 680 zł. W opisanej przez Ciebie sytuacji, proponuję kontakt ze specjalistą, u którego kompletowałaś dokumenty. Sprawdzi to dla Ciebie, bo tutaj niestety nie mam dostępu do danych w systemie.

Standardowo nie prosimy o żadne dopłaty., a rzeczoznawca od razu powinien uwzględnić kosztorys.

To, jak wykończyć dom, zależy od informacji we wniosku. Warto to skonsultować także z Twoim specjalistą.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
251
50
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (62 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Dzisiaj otrzymałam decyzję pozytywną, w czwartek podpiszę umowę Emotikon: Szczęśliwy nawet nie wierzę.

07-05-2021
Problem ze ściągnięciem aplikacji

Witam, wczoraj aplikacja mobilna nie chciała mnie przepuscic bez ściągnięcia aktualizacji w sklepie. Jak wchodzilam na sklep, to strona nie chciała się załadować. Dzisiaj usunęłam aplikację i chciałam...

07-05-2021
Re: Płatne subskrypcje

W opisanej sytuacji powinieneś skontaktować się z odbiorcą płatności. Sprawdzą czy jest włączona jakaś subskrypcja i mam nadzieję, będą mogli ją wyłączyć.

Jeśli się to nie uda, należy zastrzec kartę

...

07-05-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy