Odpowiedz

Aneks do decyzji rzeczoznawcy

Witam,
Sytuacja wygląda następująco.. złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny na zakup domu (rynek wtórny). Dom kosztuje 160 tys. Mam 20% wkładu własnego. Dobieram z banku 20 tys. na zrobienie instalacji grzewczej. Ok 2 tyg temu był rzeczoznawca i wystawił końcowa wycenę domu po remoncie na kwotę 210 tys. Wszytsko spoko, tylko dziś otrzymałem telefon, że nagle końcowa wycena wynosi 265 tys, rzeczoznawca chce za aneks do decyzji 350 zł. dopłaty. Tłumaczą się tym, że po jego decyzji bank przyjrzal się zdjęciom nieruchomości i jednak wartość jest wyższa. Co w tej sytuacji mogę zrobić ? Dlaczego rzeczoznawca odrazu nie podważył kosztorysu, tylko dopiero wtedy gdy wyżej ktoś mu zwrócił uwagę ? Kolejne pytanie, czy panele, kafelki , meble kuchenne są wyznacznikiem tego, żeby dom nadawał się do zamieszkania ? Z tego co było mówione na początku to, że ogrzewanie, prąd, szczelne okna, dach są brane pod uwagę teraz wymagają ode mnie branie 108 tys. kredytu na remont całego domu,bo inaczej on się nie nadaje do zamieszkania. Mam środki na koncie żeby zrobić łazienkę, dwa pokoje i kuchnie, reszta będzie robiona na bieżąco z wypłaty. Czy faktycznie w ciągu roku muszę doprowadzić dom do idealnego stanu ?
Odpowiedz
0 Lajków
Dariamm
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
04-05-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 084 wyświetleń)

Re: Aneks do decyzji rzeczoznawcy

Jeśli wycenę zlecałeś przez nas, koszt rzeczoznawcy jest stały. Kosztuje on, w przypadku domu 680 zł. W opisanej przez Ciebie sytuacji, proponuję kontakt ze specjalistą, u którego kompletowałaś dokumenty. Sprawdzi to dla Ciebie, bo tutaj niestety nie mam dostępu do danych w systemie.

Standardowo nie prosimy o żadne dopłaty., a rzeczoznawca od razu powinien uwzględnić kosztorys.

To, jak wykończyć dom, zależy od informacji we wniosku. Warto to skonsultować także z Twoim specjalistą.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 018 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Rozumiemy, że taka sytuacja może nie być komfortowa. Jednak każdy wniosek rozpatrujemy indywidualne i może wymagać dodatkowej weryfikacji. 

Dziękujemy za Twoje opinie dotyczące statusów wniosków. Prze

...

18-04-2024
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy