Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zwrot środków od dewelopera - jak zrobić?

Wypłacono nam wszystkie transze kredytu, jesteśmy już po przekazaniu mieszkania przez dewelopera, a krótko przed podpisaniem aktu przeniesienia własności. W trakcie obmiarów powykonawczych dewelopera okazało się, że mieszkanie jest minimalnie mniejsze niż pierwotnie zakładano i powstała nam nadwyżka wpłaconych środków po stronie dewelopera na kwotę około 560 zł.

 

Za 2 tygodnie mamy ustaloną datę podpisywania aktu przeniesienia własności, ale obawiam się o kwestie proceduralne, że w akcie tym wskazana zostanie faktyczna wartość oraz prawdziwy rozmiar bazujący na obmiarach i powstanie niezgodność umowy deweloperskiej+umowy kredytowej z Aktem Własności i potem też wartościami w zakładanych księgach wieczystych mieszkania. Obawiamy się, że Bank uzna, że gdzieś przywłaszczyliśmy te 560 zł. 

 

Ktoś z Was przechodził podobną sytuację i może opisać jak powinniśmy teraz zadziałać? Pracownicy infolinii raz sugerują, że konieczna jest wizyta w placówce i aneks, w innym momencie proszą jedynie o przesłanie dokumentów poświadczających zmianę. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 1 z 4 (3 994 wyświetleń)

Re: Zwrot środków od dewelopera - jak zrobić?

Często przy niewielkiej kwocie klienci rozliczają się z deweloperem np. wpłacając mniejsza opłatę za akt notarialny. Chętnie to wyjaśnimy i przekażemy Ci jednoznaczną odpowiedź. Abyśmy mogli to zrobić, proszę, napisz do nas przez czat w Moim ING. Sprawdzimy szczegóły Twojego kredytu i przekażemy odpowiednie rozwiązanie 💪

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 930 wyświetleń)

Re: Zwrot środków od dewelopera - jak zrobić?

Ok, rozumiem, że Państwo jako Bank nie będziecie robić mi kłopotów, że wartość mieszkania wynikająca z aktu jest niższa niż z Umowy Deweloperskiej? 

Na czacie niestety dostałem dwie różne odpowiedzi:

a) Aneks z bankiem konieczny,

b) Proszę ustalać sobie to z deweloperem,

 

Także z uwagi na ich niejednoznaczność postanowiłem zapytać o najlepsze praktyki tutaj Emotikon: Szczęśliwy.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 3 z 4 (3 898 wyświetleń)

Re: Zwrot środków od dewelopera - jak zrobić?

W opisanej sytuacji najlepiej jak skontaktujesz się ze swoim doradcą i umówisz na wizytę w oddziale. 
Wtedy zdecydujemy czy dostaniesz zwrot pieniędzy czy pieniądze zaksięgujemy na nadpłatę kredytu. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (3 834 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy