Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Zaciągnęłam kredyt budowlano-hipoteczny na zakup mieszkania z rynku pierwotnego (remont pokrywam z własnych środków). Płatności są w dwóch transzach, dla uproszczenia np. 200 tys i 50 tys. Czy mogę zmniejszyć wysokość wypłacanych transz (z 200 tys na 170 tys oraz z 50 tys na 40 tys) i brakującą część zapłacić deweloperowi z własnych środków, a po odbiorze mieszkania wypłacić te pozostałe środki i przeznaczyć na remont? 

Odpowiedz
0 Lajków
Karolina3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-06-2019
Wiadomość 1 z 10 (6 587 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Możemy uruchomić niższą kwotę transzy jeśli uregulujesz różnicę z własnych środków i przedstawisz nam potwierdzenie przelewu różnicy w kwocie. Na koniec kiedy zostanie kwota wolna do uruchomienia powinnaś przedstawić potwierdzenie od dewelopera, że cała kwota na zakup została wniesiona. Na tej podstawie uruchomimy pozostałą kwotę na Twoje konto.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 10 (6 541 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Dziękuje za odpowiedź. Gdzie albo komu mam wysłać potwierdzenie zapłaty różnicy kwoty? Można to zrobić przez internet?

Odpowiedz
0 Lajków
Karolina3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-06-2019
Wiadomość 3 z 10 (6 534 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

[ Edytowane ]

Dokument zapłaty różnicy w transzy powinnaś przedstawić doradcy, u którego będziesz składała wniosek o uruchomienie 😊

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 10 (6 520 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Byłam już w dwóch oddziałach i w każdym jest problem i odmowa. Panie twierdzą, że nie jest możliwa zmiana wysokości transz w banku oraz nie są  w stanie potwierdzić mi czy będę mogła pozostałe środki wypłacić na konto, nawet po dostarczeniu od dewelopera potwierdzenia, że 100% kwoty zostało opłacone. Czy jest w Bydgoszczy jakiś oddział, który ma tyle kompetencji, żeby to wykonać? Kończy mi się czas, bo czas na wpłatę do dewelopera jest do końca miesiąca, a bank ma 10 dni roboczych na uruchomienie transz. 

Odpowiedz
0 Lajków
Karolina3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-06-2019
Wiadomość 5 z 10 (6 415 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Potrzebujemy więcej informacji, abyśmy mogli sprawdzić, czy istnieje możliwość uruchomienia pieniędzy na Twoje konto.
Proszę, zadzwoń na naszą infolinię pod numerem 32 357 00 57. Sprawdzimy Twoja umowę i doprecyzujemy szczegóły. 
Infolinia jest dostępna od 7:30 do 21:00 od poniedziałku do piątku oraz w sobotę do 8:00 do 16:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 10 (6 374 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Dzwoniłam już na infolinię. Na infolinii powiedziano mi, że nie ma żadnego problemu zarówno ze zmniejszeniem wysokości transz i z wypłatą środków na moje konto. Ale pracownicy dwóch oddziałów banku w Bydgoszczy odmawiają wykonania tego. Co mogę w tej kuriozalnej sytuacji zrobić?

Odpowiedz
0 Lajków
Karolina3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-06-2019
Wiadomość 7 z 10 (6 372 wyświetleń)

Re: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Zależy nam, żeby to dla Ciebie sprawdzić. Proszę, skontaktuj z naszą infolinią. Skontaktujemy Cię ze specjalistą hipotecznym w oddziale.
Czekamy na kontakt pod numerem 32 357 00 57 (w dni robocze 7:30-21:00 oraz w soboty 8:00-16:00).
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 8 z 10 (6 357 wyświetleń)

Re.: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Niestety minęło już 2,5 tygodnia, do końca tygodnia deweloper musi mieć pieniądze, a ING dalej nie potrafi rozwiązać tego problemu. ING zbywa mnie na infolinii oraz w oddziałach. Na razie wiadomo tyle, że da się to zrobić, ale nikt nie wie jak. Problem został zgłoszony 6 czerwca, kiedy jeszcze był czas, teraz już nie ma czasu. Dziś o 15:30 mam wizytę w ING w celu złożenia dyspozycji wypłaty. Błagam o kontakt do jakiegoś kompetentnego pracownika banku ING. Mam związane ręce, zaczynam żałować zaciągniętego w tym banku kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
06-06-2019
Wiadomość 9 z 10 (5 921 wyświetleń)

Re: Re.: Zmniejszenie wysokości wypłacanej transzy

Kontaktowaliśmy się ze Specjalistą z oddziału przy ul. Mostowej 2 w Bydgoszczy. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że rezygnacja z części transzy lub przelew jej części na Twoje konto, jest możliwy do wykonania. Do złożenia takiej dyspozycji potrzebujemy „Oświadczenie od dewelopera o zapłacie mu 100% wartości inwestycji”. Na podstawie tego dokumenty Specjalista będzie mógł przyjąć odpowiednią dyspozycję. Mam nadzieję, że spotkanie umówiłaś właśnie w tym oddziale. Tam mamy wyspecjalizowany personel w temacie hipotek. 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 10 z 10 (5 906 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy