Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana oprocentowania kredytu kilka dni po podpisaniu umowy kredytowej

Dzień dobry.

W poniedziałek 26 lipca podpisałem umowę kredytu. Już w sobotę, 31 lipca, otrzymałem wiadomość w "Moje ING" informującą, że harmonogram kredytu uległ zmianie. O 0,05% wzrosło również oprocentowanie. Z tego, co widzę na bankier.pl, WIBOR 6m wcale nie uległ żadnym zmianom w ostatnich dniach. Ponadto wydawało mi się, że w ING wskaźnik ten analizowany jest co 6 miesięcy od daty zawarcia umowy... O co więc tutaj chodzi?

Odpowiedz
0 Lajków
majkel1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-08-2021
Wiadomość 1 z 6 (4 547 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania kredytu kilka dni po podpisaniu umowy kredytowej

Dopóki nie dopiszesz banku do księgi wieczystej to tak będzie. Przecież doradca w oddziale musiał informować o tym z 40x podczas składania wniosku...
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 2 z 6 (4 519 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania kredytu kilka dni po podpisaniu umowy kredytowej

Informowany byłem o tym, że do czasu, aż poinformuję bank o utworzeniu księgi wieczystej, rata kredytu będzie większa, i to oczywiście nie jest dla mnie zaskoczeniem. Nie miałem żadnej informacji o wzroście oprocentowania kilka dni po podpisaniu umowy.

Co to znaczy, że "dopóki nie dopiszę banku do księgi wieczystej to tak będzie"? Będą mi co tydzień podnosić oprocentowanie? Emotikon: Język

I czy w takim razie, gdy już sprawa z księgą wieczystą zostanie załatwiona, oprocentowanie zmaleje?

Dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
0 Lajków
majkel1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-08-2021
Wiadomość 3 z 6 (4 476 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania kredytu kilka dni po podpisaniu umowy kredytowej

Może warto jednak samodzielnie umowę przeczytać, przecież tam wszystko jest napisane. Emotikon: sfrustrowany Nie wiesz, co podpisałeś?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 4 z 6 (4 462 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania kredytu kilka dni po podpisaniu umowy kredytowej

Nie będzie tak co tydzień. Raz zwiększyli względem bazowego. Jak załatwisz to zmniejszą.

Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 5 z 6 (4 395 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana oprocentowania kredytu kilka dni po podpisaniu umowy kredytowej

@majkel1 Do momentu wpisu hipoteki do księgi wieczystej, podwyższamy marżę/oprocentowanie kredytu o wartość określoną w Twojej umowie kredytowej. Po dokonaniu wpisu hipoteki do księgi wieczystej otrzymasz zawiadomienie z sądu. My również je otrzymamy.
Oprocentowanie to będzie obniżone niezwłocznie i nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania przez Bank informacji o wpisie hipoteki.

Niezależnie od tego, kiedy otrzymamy informację o wpisie hipoteki, jesteśmy zobowiązani do zniesienia podwyższonej marży/oprocentowania od chwili wpisu do księgi wieczystej.

Dokonamy zwrotu naliczonych odsetek, za dni miedzy otrzymaniem informacji o wpisie, a faktycznym wpisem do księgi wieczystej.
Jako potwierdzenie, że informacja o wpisie hipoteki została przez nas przyjęta, otrzymasz od nas wiadomość SMS. Po obniżeniu oprocentowania wygenerowany zostanie nowy harmonogram spłaty. Dokument z informacją o wpisie do księgi wieczystej możesz wysłać w Moim ING.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 6 z 6 (4 373 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy