Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Dzień dobry.

 

Zastanawiamy się nad zmianą oprocentowania kredytu hipotecznego ze zmiennego na stałe ale dowiedzieliśmy się, że po przejściu na stałe oprocentowanie na 5 lat w aneksie znajdzie się zapis, że po tych 5 latach dostaniemy kolejną propozycje oprocentowania stałego a jak nie będzie dla nas satysfakcjonująca to możemy wrócić na oprocentowanie zmienne ale zmianie ulegnie marża banku. Obecnie mamy marżę banku 1,65% a w aneksie ma znaleźć się informacja, że nasza marża po 5 letnim okresie zmieni się na 2,4%? Dlaczego tak jest? Jest to nieuczciwe, ponieważ nasza marża była ustalana w momencie zaciągania kredytu i powinna być niezmienna przez cały okres kredytowania a bieżący aneks powinien dotyczyć tylko zmiany oprocentowania na stałe na 5 lat a później wracamy do tego co było w umowie głównej czyli do marży na poziomie 1,65%. Proszę o wyjaśnienie dlaczego bank zmienia sobie również inne zapisy?

Odpowiedz
0 Lajków
dwawjednym
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
11-03-2022
Wiadomość 1 z 3 (2 231 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Bez dostępu do Twojej umowy nie jestem w stanie tutaj jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Najprawdopodobniej jednak marża banku na Twojej umowie dotyczy oferty promocyjnej z jakiej skorzystałaś. Po powrocie na oprocentowanie zmienne, bank oferuje marżę z podstawowej oferty banku.  

Jeśli nie zgadzasz się z zapisami w swojej umowie zgłoś nam reklamacje, analitycy będą mogli odnieść się do Twojego wniosku. 
Kontakt z naszym działem kredytów jest możliwy na czacie w Moje ING lub telefonicznie pod numerem 32 357 00 57 (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00, oraz w soboty od 8:00 do 16:00). 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 3 (1 645 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Mega słabe ze strony banku ING takie podwyższanie marży.

Odpowiedz
0 Lajków
Dokladny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
1
30-08-2021
Wiadomość 3 z 3 (1 577 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy