Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana kwoty kredytu po wstępnej decyzji

Witam,

otrzymałem wstępną decyzję pozytywną, po głębszej analizie sytuacji osobistej chciałbym jednak wziąć mniejszą kwotę kredytu.

Czy jest to możliwe?  

Odpowiedz
0 Lajków
Yzekol
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
29-07-2020
Wiadomość 1 z 6 (4 340 wyświetleń)

Re.: Zmiana kwoty kredytu po wstępnej decyzji

[ Edytowane ]
Wnioskowanie o nową kwotę kredytu lub aneksowanie umowy w tym przypadku to jest jakaś opcja ale jest to zbędny krok. Możesz nieuruchamiać jakiejś transzy kredytu (z wyjątkiem pierwszej) lub uruchomić tylko część transzy. Co więcej jeśli teraz np nie uruchomisz 2ej transzy, a po uruchomieniu wszystkich transz stwierdzisz, ze ta kasa Ci jest potrzebna to bank na Twój wniosek te pieniądze Ci uruchomi - jest to super opcja z ktorej korzystam. Dodam tylko, że u mnie pośrednik twierdzil, że nie da sie uruchomić części transzy, ale w banku bez problemu można złożyć taką dyspozycje wiec to super opcja.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 6 (4 291 wyświetleń)

Re.: Zmiana kwoty kredytu po wstępnej decyzji

Tak tylko jest kwestia tego że musisz wyłożyć wkład własny od kwoty którą już wiesz że nie potrzebujesz

Odpowiedz
0 Lajków
Yzekol
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
29-07-2020
Wiadomość 3 z 6 (4 289 wyświetleń)

Re.: Zmiana kwoty kredytu po wstępnej decyzji

Jeśli brałeś kredyt z zerową prowizją za jego udzielenie to nie będziesz miał dodatkowego kosztu w scenariuszu o którym pisałem. Co więcej po uruchomieniu kredytu możesz od razu nadpłacić prawie cała część uruchomionych środków i po kłopocie.
Jeśli jednak chcesz zmienić kwote we wniosku kredytowym to najpewniej bedziesz musial złożyć nowy wniosek. Najlepiej przedzwoń do osoby u której skladałes wniosek albo zadzwoń na infolinie - od ręki dostaniesz potwierdzenie.

Ps. Jeśli dysponujesz większą gotówką to w tym przypadku nie wiele stracisz
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 6 (4 282 wyświetleń)

Re.: Zmiana kwoty kredytu po wstępnej decyzji

Jestem po decyzji wstępnej dlatego myślałem że nie będzie problemem zmniejszenie kwoty kredytu.

Doradca nie będzie chciał mi udzielić odpowiedzi bez mydlenia oczu (próbowałem) bo on ma prowizje od kwoty? 

Odpowiedz
0 Lajków
Yzekol
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
29-07-2020
Wiadomość 5 z 6 (4 274 wyświetleń)

Re: Zmiana kwoty kredytu po wstępnej decyzji

Yzekol, w tej sprawie proszę skontaktuj się ze specjalistą, który rejestrował dla Ciebie wniosek 😊 Sprawdzi on w systemie, czy na tym etapie będziesz mógł zmienić kwotę kredytu czy będzie konieczne złożenie wniosku raz jeszcze. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (4 204 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy