Odpowiedz

Zdolność kredytowa

Czy mam możliwość zwiększenia raty i obniżenia czasu kredytowania już istniejącego kredytu hipotecznego? Dostałam podwyżkę z 2500zl na 2900 zł netto. Kredyt był udzielany rok temu w wysokości 200 tys na 25 lat. Czy jest możliwość po podwyżce pensji na zmniejszenie liczby rat ? Czy teraz w czasie kryzysu zdolności jest słabiej obliczana ? Pracuje w tej samej firmie 5 lat.
Odpowiedz
0 Lajków
joamaj6681
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
19-07-2020
Wiadomość 1 z 5 (3 269 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa

@joamaj6681 Tak, jest taka możliwość. Jeśli Twoje zarobki się zwiększyły, możesz złożyć wniosek o aneks skracający czas spłaty kredytu w oddziale naszego banku.
Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią 32 357 00 57. Podczas rozmowy możemy doprecyzować szczegóły i umówić Cię na spotkanie. Trzeba będzie przygotować dokumenty potwierdzające Twoje zarobki, za aneks pobierzemy opłatę w wysokości 200 zł.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 5 (3 151 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa

Dziękuję za odpowiedź Niestety dzwoniłam na infolinię i Pani mnie poinformowala ,że pomimo wyższej pensji moja zdolność jest taka sama albo i gorsza niż wcześniej z uwagi na obostrzenia banku w czasie epidemii. Czy wiadomo kiedy zdolności będzie liczona tak jak wcześniej przed epidemią?
Odpowiedz
0 Lajków
joamaj6681
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
19-07-2020
Wiadomość 3 z 5 (3 132 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa

To pewnie znając Banki może jeszcze potrwać Emotikon: Mrugający.

Ale alternatywnie nadpłacaj po prostu kredyt regularnie i raz na pół roku składaj wniosek o skrócenie kredytu z przywróceniem raty bazowej. Nic to nie kosztuje, a efekt podobny do oczekiwanego przez Ciebie.

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 4 z 5 (3 111 wyświetleń)

Re: Re.: Zdolność kredytowa

Możesz nadpłacać kredyt w dowolnym momencie, dzięki temu skrócisz okres spłaty a Twoja miesięczna rata będzie większa. Ta dyspozycja wymaga sporządzenia aneksu i podpisania go w naszym oddziale Emotikon: Szczęśliwy  Jeśli zamówisz aneks w ciągu 3 miesięcy od nadpłaty, nie naliczymy za niego prowizji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 5 (3 029 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy