Odpowiedz

Zdolność kredytowa studenta

Czy jako student studiów doktoranckich mogę starać się o kredyt na zakup mieszkania? Lub czy ewentualnie jeśli mam wspólne konto ze współmałżonkiem, możemy o taki kredyt wystąpić razem i czy wtedy dla obliczenia zdolności kredytowej będą brane pod uwagę zatrudnienie i dochody nas obojga?

Odpowiedz
0 Lajków
szafir345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-10-2017
Wiadomość 1 z 8 (6 700 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa studenta

Abyśmy mogli sprawdzić czy takie dochody weźmiemy pod uwagę potrzebujemy więcej informacji. Przede wszystkim jaka dokładnie jest podpisana umowa z uczelnią. Jeżeli jest to umowa o pracę na czas określony to musiałaby być zawarta na rok do przodu w momencie składania wniosku.

Jeżeli chodzi o składanie wniosku z małżonkiem to jest to obligatoryjne w momencie kiedy nie macie rozdzielności majątkowej. Natomiast jeżeli taka rozdzielność istnieje wtedy może zawnioskować jedna osoba.

Jeżeli chcesz porozmawiać o szczegółach to sugerujemy kontakt z naszymi doradcami hipotecznymi pod numerem 32 357 00 65 w dni robocze 7-21 i w soboty 8-16.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 8 (6 681 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa studenta

Dziękuję bardzo. Czyli jeśli dobrze rozumiem wniosek o kredyt mogę składać tylko jeśli mam umowę o pracę na czas nieokreślony lub na czas określony na co najmniej rok do przodu? Nie ma zatem możliwości uzyskania kredytu np. na podstawie zaświadczenia o przyznanym stypendium lub też na podstawie wpływów na konto?

 

Odpowiedz
0 Lajków
szafir345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-10-2017
Wiadomość 3 z 8 (6 594 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa studenta

Dla uzupełnienia mój mąż jest osobą zatrudnioną na umowę o pracę na czas nieokreślony. Czy zatem przy wspólnym wniosku wysokość mojego stypendium będzie miała znaczenie?

Odpowiedz
0 Lajków
szafir345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-10-2017
Wiadomość 4 z 8 (6 574 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa studenta

Akceptujemy różne źródła zarobków, nie tylko umowę o pracę. Natomiast nie uwzględniamy stypendium dla wniosku o kredyt hipoteczny.
W przypadku umowy o pracę na czas określony ważne jest, aby umowa była od 6 miesięcy i obowiązywała min. 12 miesięcy do przodu (na dzień złożenia wniosku). 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 5 z 8 (6 568 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa studenta

Jakie zatem inne źródła dochodów są akceptowane?
Odpowiedz
0 Lajków
szafir345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-10-2017
Wiadomość 6 z 8 (6 554 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa studenta

[ Edytowane ]

Akceptujemy dochody uzyskiwane np. z działalności gospodarczej, umowy zlecenie, umowy o dzieło, jeżeli są uzyskiwane od minimum 12 miesięcy.
Pełna lista dochodów, które akceptujemy jest na naszej stronie internetowej w zakładce dokumenty do weryfikacji zdolności kredytowej.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 7 z 8 (6 395 wyświetleń)

Re: Zdolność kredytowa studenta

Bardzo dziękuję!
Odpowiedz
0 Lajków
szafir345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-10-2017
Wiadomość 8 z 8 (6 357 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy