Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zdolność kredytowa i szansa na kredyt.

Witam,
Proszę o odpowiedź,kiedy mogę wnioskować o kredyt hipoteczny w sytuacji gdy:
Mąż zarabia ok 4000zl netto miesięcznie -umowa na czas nieokreślony
Ja : postanowiłam zmienić pracę,aktualnie zarabiam 3200 plus premie,od 1 czerwca 3700 zl netto,będzie to umowa na czas próbny,po 31 sierpnia na czas nieokreślony. Mamy na utrzymaniu 1 dziecko, standardowe rachunki za telefon tv i internet,nie ponosimy kosztów związanych z utrzymaniem domu takich jak wynajem prąd woda,raty kredytów jakie posiadamy to odpowiednio :
130zł -pozostało 1500 zł do spłaty
90 zł -pozostało 1800 zł do spłaty
93 zł pozostało 1400 zł do spłaty
2 kredyty odnawialne: 5000 zł i 6000zl odpowiednio na moim i męża koncie.
Posiadamy działkę jyz ogrodzona i pozwolenie na budowę oraz 10 000 oszczędności
Oboje wykonujemy zawody zaufania publicznego.
Kredyt jaki potrzebujemy do budowy domu to 360 000 zł.
Proszę o wstępne wyliczenia zdolności kredytowej i przedstawienie szans na kredyt wcześniej niż 1 wrzesnia 😊
Pozdrawiam
Kredyt o ja
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 1 z 7 (10 677 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa i szansa na kredyt.

W przypadku skladania wniosku przed 1 września,  możemy liczyć jedynie dochody męża. W takim wypadku mieliby Państwo zdolność na ok. 180 000 tys. zł.

Umowę o pracę na czas określony możemy przyjąć, ale pod warunkiem, że na moment składania wniosku trwa jeszcze 12 miesięcy do przodu. Jak zależy Państwu na większej kwocie kredytu, to zachęcam do złożenia wniosku o kredyt po 1 września.

 

 

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (10 507 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa i szansa na kredyt.

Dziękuję za odpowiedź. Czy mogę prosić o wyliczenia zdolności kredytowej po 1 wrzesnia z umową na czas nieokreślony? Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 3 z 7 (10 496 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa i szansa na kredyt.

Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 września i wszystkie wymagania co do umowy zostaną spełnione to zdolność wyniesie około 700 000 zł zakładając, że okres spłaty będzie ustalony na 30 lat.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 7 (10 476 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa i szansa na kredyt.

Dziękuję bardzo. Faktycznie jest różnica. Wolę poczekać. Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 5 z 7 (10 432 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa i szansa na kredyt.

Z własnego doświadczenia napisze tylko że warto spróbować. Ja z moją narzyczoną dostaliśmy wspólnie kredyt mimo że ona miała umowa na 6 miesięcy do przodu a ja 13 miesięcy (oboje umowa o prace na czas określony). Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
sineone
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
04-03-2017
Wiadomość 6 z 7 (10 328 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa i szansa na kredyt.

[ Edytowane ]

Przed samym wnioskowaniem warto pobrać raport BIK, o którym wiele osób zapomina. Na pewno warto pobrać taki raport, tym bardziej, że raz na pół roku jest dostępny za darmo. Ja kiedyś korzystałam z tego źródła informacji. Posiedzieliśmy nad nim z mężem wieczorem i mogliśmy sami ogarnąć jaka jest nasza obecna sytuacja finansowa. Wiele pomaga. Oczywiście finalnie i tak najważniejszy jest kontakt z przedstawicielem danego banku. Ten, jeżeli rzetelnie podchodzi do swojej pracy nie wciska byle produktu, tylko proponuje coś na miarę naszych dochodów. My byliśmy troszeczkę w innej sytuacji, bo ja wykonuje wolny zawód i mój dochód ciężko oszacować. Mąż pracuje w firmie, gdzie osiąga dochód 3500 PLN z premiami. Więc końcowo to i tak bankowiec musi wyliczyć zdolność kredytową i podpowiedzieć, co będzie najlepsze dla nas.

Odpowiedz
0 Lajków
Wiolka123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-04-2017
Wiadomość 7 z 7 (10 269 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy