Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@taxido0

Na stronie banku wydłużył się czas na analizę wstępną wniosku więc wygląda na to, że w tym okresie do banku wpłynęło dużo wniosków.

Krok 2 - Analiza wniosku - Czas: 10-12 dni roboczych

 

Nie wiadomo jak szybko bank aktualizuje te czasy podane na stronie, ale jest szansa że 10.11 otrzymasz swoją decyzję. Co więcej, jeśli dołączyłeś wszystkie dokumenty to być może otrzymasz przy decyzji wstępnej, decyzję finalną. Oby to był Twój case!

 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 21 z 29 (4 308 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@taxido0

Wniosek Twój przeskoczył na kolejny krok:

 
Wynik analizy
Zakończyliśmy wstępną analizę.
Twój specjalista skontaktuje się z Tobą i przekaże Ci jej wynik.
 
Oby poszło już z górki
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 22 z 29 (4 095 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

[ Edytowane ]

@taxido0

Wygląda na to, że jest podejmowana u Ciebie już decyzja ostateczna.

 

Etap: Podejmujemy decyzję
Wygląda na to, że mamy już wszystko.

Oby decyzja została wydana szybciej niż 21 dni, ale na oko wygląda to tak, że jeśli na dziś dzień 12.11.2020 bank decyzje ostateczne wydaje dla wniosków, których status zmienił się na "oczekiwanie na decyzję ostateczną" w dniu: 5/6 listopad to można przypuszczać, że za 7 dni roboczych będzie wydawana dla Twojego wniosku.

 

Przy okazji: wydaje się, że w banku jest dużo pracy, bo dziś dopiero analizują wnioski z 22.10.2020 więc wygląda na to jakby minimum 20 dni było opóźnienia dla tego pierwszego sita analizy wniosków (nie mówiąc o tym, że zanim wniosek zmieni status na Analiza Wstępna to też mija trochę czasu). Można więc zakładać, że pierwsze 30 dni od złożenia dokumentów nic wielkiego się nie zmieni i dopiero po tylu dniach można sprawdzać zmiane statusu wniosku Emotikon: Mrugający

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 23 z 29 (4 006 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

Dzień dobry,


Było dużo walki o to na infolinii, natomiast jest decyzja ostateczna.

 

Głównym wąskim gardłem jest Analiza wstępna, wg. informacji obecnie może trwać obecnie 6-8 tygodni (w przypadku działalności gospodarczej).

W przypadku umowy o pracę i kilku branż Analiza finansowa pilotażowo może być załatwiana na infolinii.

 

Pozdrawiam Serdecznie,
Dariusz Paluch

taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 24 z 29 (3 963 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@taxido0  Gratulacje przyznania kredytu, bo właśnie zmienił się status Twojego wniosku!

Decyzja: Przyznaliśmy Ci kredyt hipoteczny.
Twój specjalista skontaktuje się z Tobą. Będziesz mógł umówić się na podpisanie umowy.
Dzięki Tobie możemy poprawić wiele rzeczy. Prosimy, odpowiedz na kilka pytań. Zajmie Ci to najwyżej 2 minuty, a my dowiemy się, czy warto coś ulepszyć.

 

Możesz napisać ile czasu mineło na przyznanie kredytu, albo podać daty zmiany statusu wniosku dla każdego z kroków, co innych uspokoi przed czarnowidztwem.

 

Ciesz się tą chwilą!

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 25 z 29 (3 962 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

Doradca złożył wniosek 6.11 i wysłał dokumenty kurierem....do dzisiaj mam etap 1/6 i średni kontakt z doradcą..powiedział że ten etap 1/6 będą widziała jeszcze z tydzień. Dziwne bo innym zmienia się na 2 w ciągu trzech dni. Nie wiem co o tym myśleć. Wkurza mnie to bardzo
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 26 z 29 (3 827 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

Wczoraj były przyjmowane do procesu wnioski które dotarły do ich siedziby 9 i 10 - 6.11 to był piątek, potem sobota niedziela możliwe że dotarły do nich dopiero 9 albo 10 albo i 11 jeśli wysłał je na przykład dopiero w poniedziałek 9. W poniedziałek już raczej na pewno powinien Ci się zmienić status. 

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 27 z 29 (3 793 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@m365

Całe moje doświadczenie z bankiem mogę opisać tylko poniższym filmem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4

 

Cytując klasyka: "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi"

 

Aby otrzymać decyzję ostateczną musiałem podpisać Oświadczenie że bank że 21 dni biegnie na nowo od podpisania oświadczenia (potrzebne do wydania decyzji ostatecznej).

 

Absurd jest taki że wpis do hipoteki w Warszawie trwa teraz 12 msc (o czym poinformował mnie bank), natomiast w warunkach w załączniku 3 jest czas na dostarczenie 6 msc (a w umowie, możliwość wypowiedzenia przez bank umowy w terminie 30 dni za nie spełnienie tego).

 

"Żadne zapisy umowy nie są negocjowalne". Po pół roku będzie mógł Pan podpisać aneks.


Jak temu zaufać, skoro bank na etapie wniosku wielokrotnie nie wywiązał się z tego o czym mnie informowano.

Odpowiedz
0 Lajków
taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 28 z 29 (3 672 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

[ Edytowane ]

@taxido0, co do wpisu do hipoteki to ten proces jest niezależny od banku i nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja na wiosne więc ciężko do banku mieć pretensje, że wpis do hipoteki będzie za rok, a nie za 6 miesięcy. Jeśli miałbyś na piśmie potwierdzenie, że w sądzie tak długo to trwa (takiego dokumentu raczej nikt Ci nie wyda) to przy składaniu/załączaniu dokumentów (dobry doradca powinien podpowiedzieć różne tricki) można było poprosić o taki zapis mając na to podkładkę.

 

Wyjściem w sytuacji w jakiej znajdują się kredytobiorcy (nie tylko w ING) jest udanie się do sądu i umówienie na Dyżur Hipoteczny (więcej tutaj),na który zapisy (przed pandemią) odbywały się na początku miesiąca i jeśli ktoś otrzymał termin na wizytę z przewodniczącym to przynosił pismo z prośbą o przyspieszenie wpisu do hipoteki. Jesli dobrze ktoś argumentował taką prośbę i przekonał przewodniczącego o konieczności przyspieszenia to wpis taki mógł się odbyć szybciej tzn 2-4 tygodnie. Warto zaznaczyć tu, że argumentowanie przewodniczącemu, że będzie się ponosić dodatkowe odsetki nie jest dobrym argumentem, ale już zapisy w umowie kredytowej i inne okoliczności daje podstawę, żeby sędzie przychylił się do naszej prośby. Niestety wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji COVIDowej i ciężko jest obwiniać tego czy tamtego.

 

W najgorszym przypadku przed upływem 6 miesięcy udasz się do banku (zresztą bank udzielił Ci dokładnie takiej informacji) i podpiszecie aneks do umowy kredytowej argumentując sytuacje w sądzie. W sumie szkoda bo taki aneks będzie Cie kosztował chyba 100zł, ale bank na małe kredyty nie idzie w indywidualne zapisy w umowach kredytowych, gdyż to potem komplikuje zarządzanie takim procesem i konsultant czy infolinia musiałaby zawsze przeglądać Twoją umowę kredytową, żeby odnosić się do indywidualnych zapisów itd itp. Wiem, że to porażka i my bez problemu mając własną firmę poszlibyśmy na rękę, ale tak wygląda proces kredytowy, a nie inaczej. Swoje spostrzeżenia należy wpisywać do ankiety po otrzymaniu kredytu, które trafia do zespołu Quality i jeśli coś jest sensowne do właściwy pion decyduje o zmianach w umowach kredytowych.

 

Wiem, że to może i śmieszne, ale ponownie to powiem, że warto czekać na kredyt w ING, szczególnie jak jest taka promocja jak ta jesienne.

Nie możemy winić banku za to, że np zamiast 100 wniosków dziennie otrzymywał 500 i teraz nie wyrabia. Proces kredytowy w ING jest zcentralizowany, stąd wszystkie wnioski są badane w centrali, a tam nie można z dnia na dzień nagle zwięszkyć ilości dobrych analityków ot tak itd itp (taka jest rzeczywistość więszkości korporacji - nie tylko w świecie bankowym).

 

Na koniec... podwyższone odsetki za okres do wpisania hipoteki w ING są jedne z najtańszych na rynku (porównaj sobie mBank) więc nie ma co się przejmować tylko 100zł za aneks przygotować.

 

Będzie dobrze! Dzięki, że dzielisz się na forum swoim doświadczeniem, bo na pewno dla innych to bedzie cenna informacja, a jeśli bank to czyta (a uwierz mi, że czyta) to też może wyjść nam klientom na dobre w przyszłości.

 

Gdybyś nie podpisał oświadczenia to bank mógłby z automatu odrzucić Twój wniosek, bo mógłby znaleźć inne powody, ale nie ma co w tą stronę iść.

Jak ktoś złoży wniosek u konkurencji to może dostać i decyzje finalną w 2-3 tygodnie, ale oferta i obowiązkowe cross-sellingowe produkty sprawiają, że daleko tym ofertom "konkurencyjnym" do ING - to moje skromne zdanie.

 

*** Jeśli moje porady coś wnoszą w Twoje życie to daj Like, aby inni również mogli trafić na ten wpis. Dziękuję! ***

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 29 z 29 (3 624 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy