Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@m365 W takim razie minęło 24 dni przy czym 21 dni roboczych. Co teraz zrobić?

Wniosek do statusu analizy przeszedł w zeszła sobotę, co z przedstawionej strony sugeruje czekanie na decyzje ostateczna kolejne 19 dni roboczych...
Odpowiedz
0 Lajków
taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 11 z 29 (4 576 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

[ Edytowane ]
21 dni bank liczyć może od momentu kiedy wniosek trafi do analizy ostatecznej, bo wtedy bank ma wszystkie niezbędne dokumenty, na podstawie których może wydać decyzje. 21 dni nie odnosi się prawnie do daty złożenia wniosku o kredyt gdyż w tym wniosku nie ma wszystkich dokumentów na podstawie których bank podejmuje decyzję. 21 dni nie odnosi się prawnie również do kolejnych etapów, a jedynie do ostatniego.
Na pytanie kiedy nasz wniosek trafi do ostatecznej analizy najlepszą odpowiedzią będzie po prostu śledzenie dat i ilości dni na dany etap, które podaj bank na swojek stronie. To chyba najlepsze wyjaśnienie tego procesu w ING tak na chłopski rozum. Oczywiście podawane przez bank czasy dla etapów mogą również ulec zmianie, ale raczej 21 dni dotyczy analizy ostatecznej, a nie procesu end-to-end.

Do końca listopada powinieneś uzyskać decyzje ostateczną, chyba że coś nie tak będzie po drodze z operatem lub analizą Ciebie.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 12 z 29 (4 571 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

[ Edytowane ]
"Wniosek do statusu analizy przeszedł w zeszła sobotę, co z przedstawionej strony sugeruje czekanie na decyzje ostateczna kolejne 19 dni roboczych... "

Od soboty więc policz 6-9 dni roboczych kiedy Twój wniosek przejdzie do kolejnego etapu.

21 dni liczyć należy dla.ostatecznego etapu i takiego deadline bank nie przekroczy *o ile nie bedzie pandemii/lockdownu/stanu wyjątkowego

W Twoim przypadku skoro operat już dostarczyłeś to etap przedostatni lowinien pójść sprawnie, a co do dni ile obecnie bank potrzebuje na analizę ostateczną to masz podane na stronie, ważne tylko pamiętaj, żeby patrzeć na daty dla danego etapu. Finnie w etapie ostatecznym bank nie powinien przekroczyć 21 dni, bo skoro po analizie wstępnej czy operacie o nie poprosił to powinien wydać finalną decyzję.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 13 z 29 (4 340 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@m365 Interpretacja podana przez Ciebie ustawy przez bank nie ma najmniejszego sensu. Zgodnie z tym bank za 10lat może zapytac mnie o dokument i na tej podstawie stwierdzić ze bieg 21dni to ponownie restartuje.

To jakiś absurd w kontekście deklarowanych przez wszystkich „bank nie przekroczy terminu 21dni od złożenia kompletnego wniosku”.
Odpowiedz
0 Lajków
taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 14 z 29 (4 316 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

[ Edytowane ]
Nie będziesz czekał 10 lat na kredyt więc spokojnie poczekaj i śledź daty które publikuje bank. Oferta ING wg mnie jest atrakcyjna, a proces przyznawania kredytu taki, a nie inny.

Ps. Ja nie ustalam zasad dla banków, ale też nie walcze z rzeczywistością na paragrafy. Mówie ze swojej perspektywy jak to jest. Do końca listopada zapewne otrzymasz decyzję finalną i wtedy będziesz mógł policzyć ile zajął ten proces w ING.

Ps2. Poczytaj artykuł który podsyłałem Subiektywnie o finansach, bo dobrze opisuje rzeczywistość, a ja jestem tylko zwykłym szarym człowiekiem, który odpowiadał Ci na pytania najlepiej jak umiał.

Wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 15 z 29 (4 298 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@m365 Dziękuję, wszystkiego dobrego.


Rozumiem że to prywatna opinia.

 

W takim razie miło będzie jak jakiś przedstawiciel banku się do tego odniesie.


Pozdrawiam Serdecznie

taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 16 z 29 (4 287 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

Dzień dobry,

 

Może ktoś jest w stanie coś sprawdzić w sprawie wniosku:

 

720097811163571

 

Mija już 29 dni

Przekładam już notariusza któryś raz.

Odpowiedz
0 Lajków
taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 17 z 29 (4 051 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

[ Edytowane ]
Od soboty 31.10 (wtedy pisałeś, że zmienił się status na analizę wstępną) policz 6-9 dni roboczych - wtedy Twój wniosek przejdzie do kolejnego etapu.
To, że wniosek został zarejestrowany 03.10 nic tu nie zmienia.

Niestety bank nie podaje dat kiedy zmienił się dla danego wniosku kolejny etap więc nie da się tego sprawdzić via forum.
https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/

Najlepiej skontaktuj się z infolinią lub pośrednikiem jeśli przez niego były składane dokumenty i nich Ci powie co dalej - za to m.in. pośrednik dostaje wynagrodzenie od banku by prowadzić klienta przez ten proces.

Według mnie do 12 listopada zmieni Ci się wniosek na kolejny status.
Złożyłeś już operat więc szybko powinien przeskoczyć wniosek na analizę ostateczną. Do końca lisopada powinna być decyzja ostateczna.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 18 z 29 (3 988 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@m365

Piszesz to jako przedstawiciel banku czy to prywatna opinia?

 

Wniosek złożyłem 05.10

Do analizy przeszedł 24.10

 

6 dni roboczych - minęło

 

Na infolinii otrzymuje zapewnienia od tygodnia że to już, dzisiaj się skontaktuje, jutro rano itd...

3 razy ponoć był przyspieszany... (nie chce wiedzieć jak procesowany by był bez przyspieszania...)

Analityk nic nie chciał do tej pory i wniosek jest kompletny nie był uzupełniany, dziś potwierdzone na infolinii.

taxido0
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
3
27-10-2020
Wiadomość 19 z 29 (3 979 wyświetleń)

Re.: Złożenie wniosku z operatem - brak decyzji w 22dni

@taxido0
Nie jestem pracownikiem banku.
Skoro 24.10 zmienił się status to faktycznie bank nie trzyma się terminu podawanego na stronie. Dzwoń na infolinie i ciśnij.

Trzymam kciuki!

Daj znać jak się skończy Twoja przygoda.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 20 z 29 (3 955 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy