Odpowiedz

Wzrost raty przy nadpłacie

witam

Czy ktoś jeszcze zaobserwował, że przy nadpłacie system przelicza ratę na wyższą? Do tej pory jak nadpłacałem to kapitał się zmniejszał a co za tym idzie również rata. W tym miesiącu system mi przelicza ratę na wyższą niż przed nadpłatą. Ktoś jeszcze to zaobserwował? 

Odpowiedz
0 Lajków
Badhun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-09-2022
Wiadomość 1 z 11 (7 384 wyświetleń)

Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

U mnie to samo

Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 2 z 11 (7 344 wyświetleń)

Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

No i co na to odpowiedzą przedstawiciele ING?Emotikon: zakłopotany

Odpowiedz
0 Lajków
Badhun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-09-2022
Wiadomość 3 z 11 (7 318 wyświetleń)

Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

W tej sprawie proszę skontaktuj się z nami przez czat po zalogowaniu do bankowości z działem hipotecznym lub naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57 od poniedziałku do piątku 8:00-20:00 i soboty 8:00-16:00. Postaramy się wyjaśnić tę sytuację.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
146
30
02-09-2021
Wiadomość 4 z 11 (7 232 wyświetleń)

Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

Zanim tutaj napisałem kontaktowałem się przez czat, ale niestety pani która ze mną rozmawiała nie miała pojęcia o czym pisze i opowiadała jakieś dyrdymały. Według niej to normalne, że tak się dzieje, bo kapitał spada a rata rośnie, czyli "tory były złe a podwozie też było złe ".

Odpowiedz
0 Lajków
Badhun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-09-2022
Wiadomość 5 z 11 (7 175 wyświetleń)

Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

U mnie dzisiaj zaktulizowano harmonogram i wszystko wróciło do normy. Zamierzam dopiero nadpłacić w lutym po wykorzystaniu 5 mc wakacji kredytowych wybierając skrócony okres kredytowania. Drugą nadpłatę zrobię w pazdzierniku 2023 po zakończeniu wakacji , oczywiście dorzucę coś z oszczędności i według kalkulatorafinanse.uokik.gov.pl kilka latek wcześniej będę wolna

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 6 z 11 (6 991 wyświetleń)

Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

Rozumiem, bardzo możliwe, że miała miejsce aktualizacja Twojego oprocentowania kredytu, przez co rata wzrosła, mimo wcześniejszej nadpłaty. Niestety tutaj tego nie sprawdzę. Skontaktuj się proszę z nami ponownie, a jeśli wyjaśnienia doradcy nie będą dla Ciebie wystarczające, poproś o przyjęcie reklamacji. Sprawdzimy i dokładnie wyjaśnimy Twoją sprawę. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 7 z 11 (7 042 wyświetleń)

Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

Ja akurat mam stałe oprocentowanie od samego początku, więc u mnie dalej pokazuje wyższą ratę jak tylko próbuję zrobić nadpłatę. Na infolinii usłyszałem, że wszystko powinno wrócić do normy przed pierwszą normalną ratą, tylko jak ja miałbym do tego wtedy dojść czy wszystko zostało należycie przeliczone?

Odpowiedz
0 Lajków
Badhun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-09-2022
Wiadomość 8 z 11 (6 760 wyświetleń)

Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

Nadpłata powoduje zmniejszenie kapitału i odsetki liczone są od mniejszej kwoty, więc, jeśli nie mamy zmiany oprocentowania w między czasie rata będzie niższa.

Kapitał na pewno ulegnie pomniejszeniu i można to sprawdzić w historii spłaty, natomiast "POZOSTAŁO DO SPŁATY" to kapitał + bieżące odsetki.

Jeśli masz uruchomione wakacje kredytowe, mogą pojawić się rozbieżności, abyśmy mogli szczegółowo to dla Ciebie sprawdzić, skontaktuj się proszę z naszymi specjalistami na infolinii pod numerem +48 32 357 00 57 bądź na czacie po zalogowaniu do bankowości internetowej. Gdyby kwota nie została skorygowana lub nie będziesz się z nią zgadzać, doradca będzie mógł przyjąć dyspozycję, na podstawie której, przekażemy Ci szczegółowe wyliczenia.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
59
9
19-05-2022
Wiadomość 9 z 11 (6 564 wyświetleń)

Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

Witam,

Pytanie i jak wyszło to wszystko. Udało się wyjaśnić ?

Właśnie w połowie msc nadpłatę zrobiłem, harmonogram wpadł prawidłowy. A dzisiaj z niczego sprawdzam a tu duży wzrost na kolejnej racie ...
Odpowiedz
0 Lajków
Busiek19
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
28-11-2022
Wiadomość 10 z 11 (5 509 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy