Odpowiedz

Wysokość transzy na budowę domu

Witam,
Dostaliśmy pozytywna decyzję kredytowa dotyczaca kredytu hipotecznego na budowę domu. Czy możemy jednorazowo uzyskać całą wysokość kredytu ? Jeśli tak to jakie warunki musimy spełnić.
Jeśli nie to kto decyduje o wysokości transzy? Chcielibysmy podzielić kredyt na dwie równe transze aby w przypadku uruchomienia drugiej transzy skrócić okres karencji
Odpowiedz
0 Lajków
Anna122
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-06-2018
Wiadomość 1 z 4 (6 120 wyświetleń)

Re: Wysokość transzy na budowę domu

Podczas wydawania decyzji kredytowej analityk ustala ilość i wysokość transz.
Nie można tego zmienić. Jeśli kredyt zostanie uruchomiony w całości, wtedy można zrezygnować z karencji.
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (6 110 wyświetleń)

Re: Wysokość transzy na budowę domu

Dziękuję za odpowiedź.

W przypadku dwóch transz, przy wypłacaniu środków z drugiej transzy można od razu wnioskować o zniesienie okresu karencji przy zachowaniu 2-letnego okresu budowlanego i przejście na spłacanie rat kapitałowo-odsetkowych, tak? Czy bank po uruchomieniu drugiej transzy może odmówić zawieszenia okresu karencji?

Odpowiedz
0 Lajków
Anna122
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-06-2018
Wiadomość 3 z 4 (6 079 wyświetleń)

Re: Wysokość transzy na budowę domu

Po uruchomieniu drugiej transzy możesz zrezygnować z karencji w spłacie. Nie odmawiamy takiej dyspozycji.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (6 020 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy