23-02-2020 11:46
Dzień dobry,
Mam następujące pytanie. Chcemy w tym roku kupić dom w stanie surowym zamkniętym(aktualnie jest jeszcze w trakcie budowy). Jako że zależy nam na czasie, gdyż w międzyczasie musimy sprzedać mieszkanie i się z niego wyprowadzić już do tego domu, zastanawiam się czy gdybyśmy wykonali prace wykończeniowe przed podpisaniem umowy notarialnej, to można to zaliczyć jako wkład własny? Chodzi mi np. o wykonanie elektryki, hydrauliki i np. tynków, czyli generalnie rzeczy które potem i tak musimy zrobić żeby doprowadzić nieruchomość do stanu developerskiego. Oczywiście ewentualne rachunki byłyby wystawione już na nas, ale jak do tego podszedł by bank?
Pozdrawiam.
24-02-2020 17:58
Prace które wykonasz, zaliczymy jako wkład własny. Rzeczoznawca wykona operat szacunkowy, który potwierdzi wartość wkładu własnego.
Dzień dobry,
od pół roku mam kredyt hipoteczny w ING. Po wybudowaniu budynku okazało się, że moje mieszkanie jest o 0.05 m2 mniejsze niż w projekcie - w związku z tym, zgodnie z zapisami umowy dewelope
... 16-01-2026Może przydałaby się informacja na stronie, że PKO po prostu nie działa, skoro problem występuje od listopada zeszłego roku?
16-01-2026Cześć,
W 2024 roku zostały "przekazane sugestie do odpowiedniego działu" - proszę o informacje jaką decyzję podjął odpowiedni dział? Kiedy i pod jakim adresem zostanie postawiony wpłatomat?
15-01-2026| Użytkownik | Liczba Lajków |
|---|---|
| 5 | |
| 4 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 |