Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Opóźnienia w oddaniu nieruchomości przez dewelopera

Dostalismy pismo, że deweloper odda lokale nabywcom z 3 miesięcznym opóźnieniem. Jesteśmy właśnie przed terminem puszczenia ostatniej transzy(z 5) dla dewelopera, co jak wiadomo będzie wiązało się dla nas z wyższą ratą odsetkową. Deweloper zgodził się na wydłużenie terminu uruchomienia ostatniej transzy, ale co to oznacza dla nas i banku? Czy musimy w tym przypadku sporządzać aneks do umowy kredytowej ? Mamy taki zapis w umowie i nie wiem jak go interpretować "...jeżeli kredytobiorca nie spełni warunków przewidzianych dla pierwszego uruchomienia środków z kredytu lub nie złoży wniosku o jego uruchomienie najpozniej w terminie..." - chodzi o pierwszą transze z pięciu, czy ogolnie o wszystkie transze dla dewelopera jako pierwsze uruchomienie ? ( a drugie to kwota na wykończenie mieszkania, którą otrzymamy po odbiorze nieruchomosci) Pomoże ktoś mądry ? Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
taisiya
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
19-02-2020
Wiadomość 1 z 2 (2 685 wyświetleń)

Re: Opóźnienia w oddaniu nieruchomości przez dewelopera

W opisanej przez Ciebie sytuacji proszę Cię o kontakt z naszą infolinią kredytów hipotecznych pod numerem 32 357 00 57. Nasi specjaliści są tam dla Ciebie dostępni w dni robocze 8-20 i soboty 8-16. Sprawdzą oni dokładnie warunki Twojego kredytu hipotecznego. Jeżeli będzie konieczność podpisania aneksu do Twojego kredytu, skontaktujemy się ze specjalistą hipotecznym z oddziału naszego banku.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
227
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 628 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
ING pozew cywilny

Witam
Chce pozwać cywilnie ING o bezpodstawne przetwarzanie danych w BIK, konkretnie zapytań, które nie zakończyły się udzieleniem kredytu. Mam już kilka pism przygotowanych przez adwokata, mam dowody ...

24-02-2024
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy