Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wydłużenie okresu budowlanego/niewyrobienie się z wykończeniem

Cześć,

Niestety nie wyrobiliśmy się z wykończeniem mieszkania z przyczyn niezależnych od nas (skręcenie kolana, naprawianie usterek z rękojmi przez dewelopera), a nadszedł czas rozliczenia drugiej transzy kredytu. 

Została nam tylko łazienka, do zrobienia - 90% kosztorysu się zgadza.

Czy jest szansa, żeby nie podpisując aneksu wydłużyć odrobinę czas składania oświadczenia o zakończeniu robót? Możliwe, że w dwa, trzy tygodnie byłoby zrobione.

Ewentualnie czy aneks w takich sytuacjach jest tylko formalnością i płacąc za aneks będzie można przedłużyć okres budowlany bez problemu? 

Jak to zrobić? Załączyć zdjęcia tego co zostało zrobione i dopiero ING będzie decydować o sposobie rozwiązania sprawy?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Miszka
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
18-02-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 873 wyświetleń)

Re: Wydłużenie okresu budowlanego/niewyrobienie się z wykończeniem

Skontaktuj się proszę z naszą infolinią: 32/ 357 00 57. Jest ona dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 21:00. W soboty w godzinach 8:00 – 16:00. Sprawdzimy wtedy, jakie masz możliwości. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
262
72
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 850 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pomocy ! Ile obecnie czasu na Decyzje ostateczna ?

@ikar_poznan Decyzje ostateczną podejmujemy w ciągu 21 dni, od momentu otrzymania kompletu dokumentów. 

02-12-2020
Re: MAKLER ING PROBELMY

@daxus Obecnie trwają prace serwisowe. Przepraszamy Cię za niedostępność modułu Makler. Informacje na bieżąco aktualizujemy tutaj.

02-12-2020
Re: MAKLER ING PROBELMY

Miałem przez chwilę ikonę do maklera na aplikacji mobilnej ING. Po kliknięciu wylogowało mnie. Po czym oczywiście już maklera nie ma.

Chyba się pożegnamy. To jest katastrofa, sprawa nadaje się do KNF.

02-12-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy