Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wycena rzeczoznawcy a decyzja kredytowa

Dzień dobry,

 

Czy wycena rzeczoznawcy jest udostępniana klientowi w sytuacji gdy decyzja kredytowa jest wydana jako pozytywna, ale wartość nieruchomości jest wg mnie zaniżona?

W tym przypadku otrzymałem decyzję pozytywną dotyczącą zdolności kredytowej, ale kwota otrzymanego kredytu jest niższa niż kwota o jaką wnioskowałem i ta z decyzji wstępnej. Jeśli wynika to z wyceny rzeczoznawcy, to chcę się dowiedzieć w jaki sposób i dlaczego nieruchomość została wyceniona niżej niż kwota wpisana w umowie z deweloperem.

 

Pozdrawiam,

MarcinKz

Odpowiedz
0 Lajków
MarcinKz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-07-2018
Wiadomość 1 z 2 (3 386 wyświetleń)

Re: Wycena rzeczoznawcy a decyzja kredytowa

Jeśli operat został zlecony nam, to do 30 dni rzeczoznawca powinien go do Ciebie wysłać.

Najlepiej skontaktować się ze swoim doradcą, żeby dopytać jaka kwota była na operacie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 285 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy