Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

I my dołączamy do drużyny szczęśliwych klientów hipotecznych w ING.

 

Poszło bardzo sprawnie i jeśli czyta to ktoś z ING to chcieliśmy bardzo podziękować za to, że ING spełnia marzenia Emotikon: Szczęśliwy Dzięki Wam mieszkamy w naszym wymarzonym domku przy lesie Serce

 

Ale do meritum Emotikon: Szczęśliwy  Oto nasza historia. Wszystko robił za nas doradca. Wniosek złożony od razu z własnym operatem.

 

08.01.2020 - złożenie wniosku przez internet

14.01.2020r. - dokumenty wpłynęły do ING

16.01.2020r. - analizujemy dokumenty

29.01.2020r. - wstępna decyzja pozytywna

30.01.2020r. - podejmujemy decyzję

03.02.2020r. - PRZYZNALIŚMY CI KREDYT HIPOTECZNY Emotikon: Szczęśliwy

 

Tak więc szybko i sprawnie. Chociaż muszę przyznać, że ten czas oczekiwania na decyzję wstępną to była niezła nerwówka...

Odpowiedz
0 Lajków
loona
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-03-2020
Wiadomość 661 z 748 (5 886 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam Serdecznie mam pytanie. Na początku marca złożyłem wraz z żoną wniosek o kredyt hipoteczny, 10 marca dostałem maila dot. RODO. Na dzień 02.04.2020 wciąż jest krok 2/6 Analizujemy dokumenty. Wniosek składany przez pośrednika, czy ta sytuacja w kraju mogła, aż tak to przeciągnąć. Wciąż czekać czy dowiadywać się, być może jakieś dokumenty trzeba dostarczyć, a pośrednik mnie nie informuje? Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Mariusz_naw
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
02-04-2020
Wiadomość 662 z 748 (5 672 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Mariusz_naw Odpowiedziałam na Twoją wiadomość tutaj.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 663 z 748 (5 626 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Przez cały ten wirus wszystko się wydłużyło, ale dzisiaj wreszcie otrzymaliśmy decyzję!

Wniosek złożony pod koniec lutego przez pośrednika

Ostatnie dokumenty wymagane przez bank złożone w okolicach 12 marca

Decyzja ostateczna - pozytywna dzisiaj 15 kwietnia Emotikon: Szczęśliwy

 

Mamy dom! Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
crookass
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-04-2020
Wiadomość 664 z 748 (5 394 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam, 

 

Czy ktoś miał może sytuację, gdzie w księgach wieczystych widniał poprzedni właściciel mieszkania, a o obecnym była tylko wzmianka ? Niestety bank kazał obecnemu właścicielowi udać się do sądu i złożyć wniosek o wpisanie swoich danych jako właściciel (wzmianka o nim w księgach wieczystych nie wystarczyła). Wiemy jak obecnie sądy działają, więc na taki wpis na pewno trzeba będzie czekać dłużej niż standardowo.

 

Czy w jakiś sposób można to obejść lub ewentualnie dostarczyć dokumenty świadczące o złożeniu wniosku przez obecnego właściciela o wpis tak, żeby było szybciej?

Odpowiedz
0 Lajków
Modliszka91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
10-02-2020
Wiadomość 665 z 748 (5 193 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Modliszka91

Ja miałam taką sytuację. Wpis w księdze wieczystej nie był zgodny z rzeczywistymi stanem prawnym. Sąd ma 3 miesięcy na wprowadzenie zmian w KW. Dlatego też napisałam odpowiednie pismo do sądu,właściciele mieszkania dostarczyli je do sądu. Sąd wprowadził zmianę w przeciągu 4 dni od otrzymania pisma. Sprawa z końca lutego 2020 r. Reasumując też musiałam doprowadzić księgę wieczysta do stanu rzeczywistego by móc starać się o kredyt,bez tego ani rusz.
Jola2101
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
4
27-03-2020
Wiadomość 666 z 748 (5 143 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,
Czy jest możliwość przedłużenia ważności wstępnej analizy kredytowej?
Bank już zrobił wycenę, ale deweloper od 3 tygodni czeka na otworzenie rachunku powierniczego i dopiero jak go otworzy możemy iść do notariusza podpisać UD.
24.05 mija 30 dni od wydania analizy.
Odpowiedz
0 Lajków
Paweł1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-05-2020
Wiadomość 667 z 748 (4 826 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Proszę, w tej sprawie, skontaktuj się z opiekunem Twojego wniosku. Sprawdzimy dla Ciebie możliwości przedłużenia ważności decyzji. 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 668 z 748 (4 779 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,

 

Jak aktualnie (w związku z pandemią) wygląda czas oczekiwania na decycję we wniosku od momentu złożenia wszystkich wymaganych dokumentów? Czy wydłużył się względem ustawowych 21 dni?

Odpowiedz
0 Lajków
pete_fab
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
18-05-2020
Wiadomość 669 z 748 (4 667 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@pete_fab po złożeniu kompletu dokumentów wraz z operatem, z reguły mieścimy się w ustawowym czasie. Nie mam informacji abyśmy przekraczali przyznany ustawowo czas.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 670 z 748 (4 597 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy