Odpowiedz

Re: Wakacje kredytowe wniosek

"Jak złożysz raz wniosek to w apce wyskakuje info, że wniosek już złożono i nawet do pierwszej zakładki gdzie załączało się pełnomocnictwa nie da się już wejść"

 

No i jest issue, bo nie ma nic pomiedzy skrajnymi "wiele wnioskow na kazdy okres oddzielnie" i "tylko jeden wniosek na wszystkie okresy". Jakim gargantuicznym zagadnieniem byloby umozliwic zaznaczenie okresow, dla ktorych klient podjal decyzje tak/nie i dac mozliwosc dalszego decydowania o pozostalych okresach w innych wnioskach?

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 11 z 63 (6 479 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

witam, proszę o podpowiedź [bo na razie system nie działa i nie jestem w stanie nic zweryfikować]:

[1] wniosek wypełniam w zakładce: wnioski i potem wniosek o zawieszenie kredytu? to jest dedykowany wniosek pod "wakacje kredytowe" czy trzeba coś wybierać?

[2] sytuacja kredyt żona+mąż ale żona loguje się do ING swoim profilem i ma pełnomocnictwo do konta męża w ING - czy potrzebuję dodatkowo upoważnienia do złożenia wniosku o wakacje kredytowe czy to wystarczy?

z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedz
0 Lajków
AniaNG
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-07-2022
Wiadomość 12 z 63 (6 441 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

Dzięki za przydatne info.

 

"Treść wniosku jest dostępna w dokumentach ale nigdzie nie ma śladu, że załączono pełnomocnictwo. W treści wniosku nie ma, w dokumentach przesłanych nie ma. I tutaj jest w mojej ocenie potencjalny haczyk." -> W razie czego polecam robić sobie zrzuty ekranu przy wypełnianiu wniosku.

 

Mam również dwie wątpliwości które wyłapałem:

1. Numer umowy kredytowej widoczny na podglądzie złożonego wniosku jest inny niż ten który mam fizycznie na umowie. Wie ktoś o co chodzi?

2. Przestała mi dzisiaj działać opcja "Nadpłać kredyt" i to jeszcze przed złożeniem wniosku o zawszenie rat. Dodam że dotychczas nie było z tym problemu. Wiecie jak należy postępować w przypadku, gdy będę chciał nadpłacać kredyt w miesiącach zawieszonych? Jakaś inna procedura?

Odpowiedz
0 Lajków
Sfkself
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
29-07-2022
Wiadomość 13 z 63 (6 019 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

Pełnomocnictwo, pole „seria i numer dowodu osobistego” – co zrobić w sytuacji, gdy małżonek jest cudzoziemcem?

Odpowiedz
0 Lajków
Drake
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-07-2022
Wiadomość 14 z 63 (6 003 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

No jak braliście wspólnie kredyt to na umowie kredytowej, również musieliście podać dane z jakiegoś dokumentu współkredytobiorcy, którym legitymuje się u nas w kraju. Podaj to samo lub dane z aktualnego dokumentu jeżeli była wymiana w międzyczasie.

Sfkself
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
29-07-2022
Wiadomość 15 z 63 (5 968 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Mam dokładnie to samo, wybrałem te same miesiące, w ostatnim kroku zostałem poproszony o pin i na tym się proces zaciął, teraz mam kolejną ratę we wrześniu z dodanymi odsetkami za sierpień. Mam też informacje, że wniosek został złożony na ten miesiąc.

Odpowiedz
0 Lajków
tarpaw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-07-2022
Wiadomość 16 z 63 (5 707 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

Mnie też nie działa opcja nadpłać kredyt, a wniosku jeszcze o wakacje nie składałam

Odpowiedz
0 Lajków
Gosia5
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-07-2022
Wiadomość 17 z 63 (5 637 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Czy w przypadku jeżeli złożyłem wniosek o zawieszenie czterech rat kredytu w 2022 mogę złożyć następny wniosek w 2023 o zawieszenie rat w 2023r?

Odpowiedz
0 Lajków
hary125
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
27-12-2018
Wiadomość 18 z 63 (5 432 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

@hary125:

Czy w przypadku jeżeli złożyłem wniosek o zawieszenie czterech rat kredytu w 2022 mogę złożyć następny wniosek w 2023 o zawieszenie rat w 2023r?


Jeżeli złożyłeś wniosek to teraz opcja ponownego złożenia jest zablokowana. (przynajmniej u mnieEmotikon: Mrugający) Zakładam (kiedyś gdzieś takie info było), że po dniu płatności raty (czyli po okresie wakacji jak kredyt normalnie funkcjonuje) będzie trzeba złożyć kolejny wniosek. Tzn mechanizm jest taki, że jak teraz zawiesiłeś to już obowiązuje zawieszenie i nie da się go modyfikować ale później będziesz mógł ponownie składać wniosek na kolejne okresy. Tyle tylko, że będziesz musiał o tym pamiętać to nie będzie z automatu. Ale ustawodawca dawał taką możliwość więc w 2023 na bank będziesz mógł to zrobić. Do tego czasu myślę, że procedury ulegną optymalizacji może nawet i samo wypełnianie wniosku w apce.

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 19 z 63 (5 301 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

czy ktoś z Was dostał maila z potwierdzeniem?
Wypełniłem wniosek 3h temu, ale nic nie dostałem.
Odpowiedz
0 Lajków
easye
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
11-07-2022
Wiadomość 20 z 63 (5 176 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy