Odpowiedz

Wakacje kredytowe a rating

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

Mam w ING kredyt gotówkowy oraz nie muszę korzystać z wakacji (świadczę telepracę, firma ma się dobrze), ale chcę przy okazji zawieszenia zwiększyć poziom oszczędności na te niepewne czasy.

Chciałbym się zapytać, czy zawieszenie kredytu będzie miało jakiekolwiek negatywne konsekwencje, czy jest to jak opisane we wniosku zwykła oferta Banko z której można swobodnie korzystać.

Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć:

- Czy rating wewnętrzny w ING takiego klienta nie pogorszy się?
- Czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na kolejne złożone wnioski kredytowe?

- Czy fakt skorzystania z oferty będzie raportowany do BIK, który zarejestruje to u siebie jako zdarzenie negatywne?

atapi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
28-10-2019
Wiadomość 1 z 4 (3 521 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a rating

https://www.cashless.pl/7430-biuro-informacji-kredytowej-wakacje-kredytowe-koronawirus

 

Już artykuły o tym piszą, bo ilość pytań w tym zakresie jest zatrważająca.

A i tak zaraz połowa osób zrezygnuje, bo w końcu zrozumie na czym polega karencja/wakacje kredytowe i że nie jest to odpuszczenie należności 

 

 

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 4 (3 453 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a rating

W każdym przypadku klient korzystający z zawieszenia nie będzie mógł wnioskować o nową pożyczkę w okresie zawieszenia spłaty. Dodatkowo - w zależności od sytuacji w jakiej znajduje się kredyt – są możliwe ograniczenia również po okresie zawieszenia spłaty. Nie sprawdzamy żadnych informacji w BIK w sytuacji kiedy wnioskujesz o zawieszenie spłaty. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (3 360 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a rating

[ Edytowane ]

niestety dokładnie tak, karę za wakacje kredytowe należy ponieść, odczułam to sama na odsetkach w innym banku gdzie mam kredyt. Ale ja była zmuszona to zrobić, w przeciwnym razie nie polecam, zwłaszcza dla osób, które maja wysoki raty

Odpowiedz
0 Lajków
Sabina
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
10
10-02-2018
Wiadomość 4 z 4 (3 354 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy