Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe, a liczba pozostalych rat do splaty

Witam.
Czy po wzieciu wakacjji kredytowych urosla Wam liczba pozostalych rat do splaty ?
Mam kredyt ze stala stopa %. W sierpniu mialem 336 rat do konca splaty i wzialem wk na sierpien, we wrzesniu wzialem wk na wrzesien i liczba pozostalych rat skoczyla o 2 raty, do 338 rat (co dziwne, to na stronie konta najpierw bylo 336 rat, pozniej skoczylo na 338, pozniej spadlo na 336, pozniej znowu skoczylo na 338 rat - w roznych odstepach czasowych)

Wakacje kredytowe mialy byc pauza w splacie bez ponoszenia dodatkowych kosztow.
Ze przesuwa sie okres kredytu o wk, to wiadomka, ale dlaczego rosnie liczba pozostalych rat do splaty?

Dla prostrzego liczenia przyjmijmy, ze zostalo komus 20 rat, po 1000zl i ten ktos wzial wk na 2 miesiace i mu skoczyla liczba pozostalych rat na 22 raty:
20x1000=20000
22x1000=22000

Pozdro
Odpowiedz
0 Lajków
Wojt83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
11-09-2022
Wiadomość 1 z 6 (8 365 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe, a liczba pozostalych rat do splaty

Raty z wakacji przesuwane są na koniec okresu kredytowania, więc okres kredytowania się wydłuża o te raty. Rata zawieszona nie powoduje powstania "dziury" w harmonogramie.

Twoje wyliczenie na końcu wpisu jest błędne, przecież w okresie wakacji nie spłacasz raty.
Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 6 (8 345 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe, a liczba pozostalych rat do splaty

Tylko, ze przy dniu sciagniecia raty (na nastepny dzien) w miesiacu, w ktorym mam wakacje kredytowe liczba rat sie nie zmniejsza.
Czyli w sierpniu mialem 336 rat, a dwa miesiace pozniej 338 rat (czyli dzisiaj).

Zaznaczylem w powyzszym pytaniu, ze wiadomo, ze okres splaty kredytu wydluzy sie o okres wk i to kazdy wie ..... ale liczba rat powinna byc spauzowana, bo inaczej moje wyliczenia z dolu we wczesniejszym pytaniu sa prawidlowe.
Odpowiedz
0 Lajków
Wojt83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
11-09-2022
Wiadomość 3 z 6 (8 326 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe, a liczba pozostalych rat do splaty

Dlatego czekalem z pytaniem do 11, bo 10 mam dzien platnosci raty, zeby zobaczyc co sie stanie z liczba pozostalych rat .... i nie zmienilo sie nic i dalej bylo 338.
Odpowiedz
0 Lajków
Wojt83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
11-09-2022
Wiadomość 4 z 6 (8 323 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe, a liczba pozostalych rat do splaty

"Wakacje" nie wplywaja na liczbe pozostalych rat. Te dane sa prezentowane bzdurnie przez ING. Przyklad - przed wnioskiem na kolejny miesiac rzekoma liczba pozostajacych rat 283, zaraz po zlozeniu wniosku 276.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 5 z 6 (8 306 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe, a liczba pozostalych rat do splaty

Jeśli zawiesiłeś ratę kredytu Twój harmonogram może nie prezentować się poprawnie. Pracujemy na tym. Możesz skontaktować się z naszymi doradcami hipotecznymi na czacie w Moje ING lub naszej infolinii (32 357 00 57) - doradca sprawdzi z Tobą harmonogram.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
146
30
02-09-2021
Wiadomość 6 z 6 (8 183 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy