Odpowiedz

Wakacje kredytowe - Wskazówki

Witam

 

Chciał bym się dowiedzieć jak najlepiej złożyć ten wniosek o wakacje kredytowe? Za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy indywidualnie? Wybrać cały okres 8 miesięcy w jednym wniosku czy pojedynczo. Pytam ponieważ widzę niezły bałagan się przy tym robi.

Oraz jest tam mowa o jakimś pełnomocnictwie. Czy posiadając kredyt hipoteczny tylko na siebie potrzebuje upoważnienia żony, która podpisywała zgodę na obciążenie jej połowy nieruchomości?

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 1 z 3 (3 637 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - Wskazówki

Na jedno już znalazłem odpowiedź:

 

"Czy w przypadku umowy zawartej przez więcej niż jedną osobę potrzebuje pełnomocnictwo?

> Nie. Pamiętaj jednak, że we wniosku oświadczasz, że działasz w porozumieniu oraz za zgodą wszystkich kredytobiorców/ pożyczkobiorców."

 

Zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego - POMOC 

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 2 z 3 (3 588 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - Wskazówki

Widzę że pytanie okazało się za trudne, wiec musiałem poradzić sobie sam. Podziele się zatem swoimi spostrzeżeniami.

 

Złożyłem wniosek o wakacje kredytowe odrazu na 8 miesięcy. Przy każdym okienku screen i co najważniejsze screen z kapitałem przed wnioskiem i po wniosku (wiadomo dla bezpieczeństwa).

 

Wyświetlają się błędne informacje, które są na bieżąco korygowane przez obsługę banku. Liczba rat najpierw spadła, później została skorygowana do prawidłowej wartości jaka pozostała przed zawieszeniem rat. Pierwsza rata została  już zawieszona z dniem dzisiejszym. Odsetki zostały umożone a wartość kapitału (do spłacenia oczywiście) utrzymała się na poziomie sprzed wniosku. Ubezpieczenie zostało pobrane. Wszystko w jak najlepszym pożądku zgodnie z tym co zapowiadał bank.

 

Na chwile obecną wszytko OK więc nie ma się co martwić na zapas. Zobaczymy czy rata pozostanie na tym samym poziomie co teraz gdy będe musiał ją zapłacić. U mnie to akurat listopad a wibor zmienia mi się w grudniu. Póki co nie ma powodów do paniki, że jakies hormonogramy, hocki, klocki, odsetki. Sprawdzać w dniu płatności raty czy wszystko się zgacza i tyle.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 3 z 3 (3 406 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Tragiczna jakość obsługi

To co przedstawiłem to nie odczucia a fakty.
Zdaje sobie sprawę, że wchodząc do "miejsca spotkań" kiedyś zwanego oddziałem bankowym nie zostanie załatwiona moja sprawa natychmiast, ale byłem przygotowa...

13-06-2026
Re: Powiadomienia PUSH - zawartość

Ale i tak nic z nimi nie zrobicie Emotikon: Szczęśliwy

13-06-2026
Re.: Tragiczna jakość obsługi

Przykro nam, że masz takie odczucia po wizycie w naszym miejscu spotkań. Zapewniamy, że staramy się, aby każdy klient został należycie obsłużony przez naszych specjalistów. Nie zawsze jesteśmy w stani...

13-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy