Odpowiedz

Wakacje kredytowe - Wskazówki

Witam

 

Chciał bym się dowiedzieć jak najlepiej złożyć ten wniosek o wakacje kredytowe? Za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy indywidualnie? Wybrać cały okres 8 miesięcy w jednym wniosku czy pojedynczo. Pytam ponieważ widzę niezły bałagan się przy tym robi.

Oraz jest tam mowa o jakimś pełnomocnictwie. Czy posiadając kredyt hipoteczny tylko na siebie potrzebuje upoważnienia żony, która podpisywała zgodę na obciążenie jej połowy nieruchomości?

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 1 z 3 (1 504 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - Wskazówki

Na jedno już znalazłem odpowiedź:

 

"Czy w przypadku umowy zawartej przez więcej niż jedną osobę potrzebuje pełnomocnictwo?

> Nie. Pamiętaj jednak, że we wniosku oświadczasz, że działasz w porozumieniu oraz za zgodą wszystkich kredytobiorców/ pożyczkobiorców."

 

Zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego - POMOC 

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 2 z 3 (1 455 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - Wskazówki

Widzę że pytanie okazało się za trudne, wiec musiałem poradzić sobie sam. Podziele się zatem swoimi spostrzeżeniami.

 

Złożyłem wniosek o wakacje kredytowe odrazu na 8 miesięcy. Przy każdym okienku screen i co najważniejsze screen z kapitałem przed wnioskiem i po wniosku (wiadomo dla bezpieczeństwa).

 

Wyświetlają się błędne informacje, które są na bieżąco korygowane przez obsługę banku. Liczba rat najpierw spadła, później została skorygowana do prawidłowej wartości jaka pozostała przed zawieszeniem rat. Pierwsza rata została  już zawieszona z dniem dzisiejszym. Odsetki zostały umożone a wartość kapitału (do spłacenia oczywiście) utrzymała się na poziomie sprzed wniosku. Ubezpieczenie zostało pobrane. Wszystko w jak najlepszym pożądku zgodnie z tym co zapowiadał bank.

 

Na chwile obecną wszytko OK więc nie ma się co martwić na zapas. Zobaczymy czy rata pozostanie na tym samym poziomie co teraz gdy będe musiał ją zapłacić. U mnie to akurat listopad a wibor zmienia mi się w grudniu. Póki co nie ma powodów do paniki, że jakies hormonogramy, hocki, klocki, odsetki. Sprawdzać w dniu płatności raty czy wszystko się zgacza i tyle.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 3 z 3 (1 273 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy