Odpowiedz

Wakacje Kredytowe 2024

Witam,

Wg. Informacji aby uzyskać wakacje kredytowe rata kredytu musi przekaraczać 30%dochodu.

 

Mam na siebie 2 kredyty hipoteczne w ING oraz PKO, łącznie obie raty przekraczają 30% dochodu, osobno nie. 
czy w takim wypadku będę mógł skorzystać z wakacji kredytowych ? 

Odpowiedz
0 Lajków
ikar_poznan
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
01-12-2020
Wiadomość 1 z 10 (18 773 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

W chwili obecnej nie jest jeszcze podpisana żadna ustawa, więc czekamy na więcej informacji w tym temacie, wtedy będziemy mogli odpowiedzieć na Twoje pytanie. 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
247
47
11-02-2020
Wiadomość 2 z 10 (18 391 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Wczoraj prezydent podpisał ustawę odnośnie wakacji kredytowych 2024, czy mogę uzyskac odpowiedź na to pytanie ? 

Odpowiedz
0 Lajków
ikar_poznan
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
01-12-2020
Wiadomość 3 z 10 (13 275 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Na ten moment nie mamy informacji kiedy wnioski będą dostępne. Gdy tylko pojawią się one do wypełnienia - poinformujemy o tym na naszej stornie ing.pl w zakładce "aktualności" 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
99
16
03-03-2023
Wiadomość 4 z 10 (12 886 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Czy może już wiadomo coś na ten temat  ?

Nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
ikar_poznan
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
01-12-2020
Wiadomość 5 z 10 (9 725 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Informacje w zakresie zawieszenia raty kredytu znajdziesz na naszej stronie tutaj: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
582
125
19-03-2018
Wiadomość 6 z 10 (9 558 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Dochód liczymy raz czy na każdy z poszczególnych miesięcy od nowa ( 3 ostatnie miesiące)?
Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
2
30-07-2022
Wiadomość 7 z 10 (9 519 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Na czerwiec bierzemy pod uwagę luty, marzec, kwiecień. Natomiast na lipiec - marzec, kwiecień, maj? Czy raz wyliczony stosunek raty do dochodu przekraczający 30% uprawnia do wakacji kredytowych na 4 miesiące czy liczymy za każdym razem?
Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
2
30-07-2022
Wiadomość 8 z 10 (9 508 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Informacje o tym, jak obliczyć stosunek raty do dochodzi, znajdziesz na naszej stronie: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego#faq=1

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
99
16
03-03-2023
Wiadomość 9 z 10 (9 444 wyświetleń)

Re: Wakacje Kredytowe 2024

Witam
Czy jak zawiesiłem raty za lipiec i sierpień i teraz na wrzesień i pazdziernik składam kolejny wniosek to do tego czynnika wliczaja mi się te miesiące w których nie płaciłem za kredyt? Czyli lipiec i sierpień gdzie było 0 zł? W takim wypadku nie wyjdzie mi 30 procent. Uważam, że byłoby to kompletnie pozbawione sensu.
Odpowiedz
0 Lajków
Benziu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
08-09-2024
Wiadomość 10 z 10 (989 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zmiana istotna w trakcie trwającego kredytu hipotecznego

Dzień Dobry,

Jesteśmy w trakcie budowy domu i posiadamy kredyt hipoteczny w ING. Zastanawiamy się nad zmianą sposobu ogrzewania z pompy ciepła zawartej w projekcie na pellet. Jest to zmiana istotna wię

...

23-09-2024
Druga transza

Jak długo czeka się na uruchomienie drugiej transzy na prace remontowe po złożeniu dyspozycji przez moje ING?
Wiem, że standardowo mają 10 dni. Ale zastanawiam się nad realnym czasem uruchomienia.

23-09-2024
Re.: Usługa DCC za granicą. Kiedy taka opcja z możliwością wyłączenia?

Przydaloby sie akurat fajna opcja zeby zablokowac DCC na wyjezdzie. Duzo by pomyslow stworzyc nowych i zapisac w jedym zeby ING je wprowadzilo niestety jak dotyhczas moje zgloszenia o ladniejsze karty...

22-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy