Odpowiedz

Re.: WIBOR 6m

Z mojej wiedzy wynika, że taką wartość (0,05%) mogą wygenerować dwie kwestie:

a) Rezygnacja z ubezpieczenia mieszkania oferowanego przez Bank - mnie Bank zaproponował od razu taką deklarację ubezpieczenia na przyszłość i to wiązało się z obniżką oprocentowania o w/w kwotę. Natomiast dostarczenie własnej polisy z cesją do Banku automatycznie wyłącza ubezpieczenie oferowane przez Bank, jak również wyłącza powyższą korzyść,

b) Włączenie ubezpieczenia "pomostowego" do czasu wpisu do hipoteki - ale to powinieneś mieć od samego początku kredytu, a nie pojawiać się po jakimś okresie,

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 41 z 46 (6 344 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

u mnie zmiana wibor6m była 15.05. Wpłata raty kredytu również 15.05, jednak pobrali ratę wg. starego oprocentowania, a dopiera w przyszłym miesiącu mam mniejszą :/. Rozumiem że to normalna praktyka na korzyść banku czy jednak nagięli regulamin (jeśli jakiś istnieje)?

Odpowiedz
0 Lajków
Szarn
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-11-2018
Wiadomość 42 z 46 (6 028 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Już kilkukrotnie tutaj tłumaczyliśmy Emotikon: Szczęśliwy. Nie jest to żadna zła wola, a standardowe działanie. Nie patrz na to kiedy płacisz ratę, ale kiedy naliczane były Twoje zobowiązania wobec Banku. Odsetki naliczają się każdego dnia zgodnie z aktualnym oprocentowaniem.

Jeśli zmiana oprocentowania następuje 15.05, to nowym oprocentowaniem objęte są wszystkie Twoje przyszłe zobowiązania, a nie wszystkie nieopłacone dotąd zobowiązania.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 43 z 46 (5 998 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Szanowna pani Ja jestem kilientem Banku ING i co do nerwowych posunięć z pani strony że bank pani nie obniża oprocentowania kredytu.
Otóż ma zapisane w umowie o kredycie, jesli jest to kedyt hipoteczny z ratą miesięczną a ze zmiennym oprocentowaniem jak w umowie tzn Wibor 1mies, lub wibor 3-czy lub jak u mnie 6-cio miesięczny który to przypada zmiana oprocentowania na dzien 05 listopada
Pomimo zmiany oprocentowania np. W lipcu na zwiekszenie o 1 pukt czyli wibor był w maju 1.74 plus 3% marży banku więc oprocentownie mego kredytu wynikało na 4.74
Jak juz wspomniałem zmiana zwiększająca wysokość opłat moja rata nie zwiększyła się a w lipcu wibor wyniósł 1.79 ale w październiku obniżył sie na 1,77 i tak mi zmieniono 05.listopada na 4.77
Więc trzeba czytać umowę po podpisaniu i jak przed a nie być zadowolony z kasy bo tak bylo z frankowiczami a dzis chcą aby Prezydent RP zajmował się tym co winny zajmować sie sądy ‼ a nie uklady miedzy bankami
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
marek60
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-06-2020
Wiadomość 44 z 46 (5 354 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Szanowna pani Ja jestem kilientem Banku ING i co do nerwowych posunięć z pani strony że bank pani nie obniża oprocentowania kredytu.
Otóż ma zapisane w umowie o kredycie, jesli jest to kedyt hipoteczny z ratą miesięczną a ze zmiennym oprocentowaniem jak w umowie tzn Wibor 1mies, lub wibor 3-czy lub jak u mnie 6-cio miesięczny który to przypada zmiana oprocentowania na dzien 05 listopada
Pomimo zmiany oprocentowania np. W lipcu na zwiekszenie o 1 pukt czyli wibor był w maju 1.74 plus 3% marży banku więc oprocentownie mego kredytu wynikało na 4.74
Jak juz wspomniałem zmiana zwiększająca wysokość opłat moja rata nie zwiększyła się a w lipcu wibor wyniósł 1.79 ale w październiku obniżył sie na 1,77 i tak mi zmieniono 05.listopada na 4.77
Więc trzeba czytać umowę po podpisaniu i jak przed a nie być zadowolony z kasy bo tak bylo z frankowiczami a dzis chcą aby Prezydent RP zajmował się tym co winny zajmować sie sądy a nie uklady miedzy bankami
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
marek60
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-06-2020
Wiadomość 45 z 46 (5 354 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

malkus, rozumiem że za jakiś czas, gdy będziesz mieć już oprocentowanie wynikające z WIBOR6M równego 0.26% i 2 dni po zaktualizowaniu oprocentowania na kolejne 6 miesięcy nagle zmieni się WIBOR na przykładowo 1%, to też zgodzisz się od razu płacić bankowi więcej. Dobrze myślę?

Odpowiedz
0 Lajków
stachu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-12-2020
Wiadomość 46 z 46 (3 410 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy