Odpowiedz

Re.: WIBOR 6m

Z mojej wiedzy wynika, że taką wartość (0,05%) mogą wygenerować dwie kwestie:

a) Rezygnacja z ubezpieczenia mieszkania oferowanego przez Bank - mnie Bank zaproponował od razu taką deklarację ubezpieczenia na przyszłość i to wiązało się z obniżką oprocentowania o w/w kwotę. Natomiast dostarczenie własnej polisy z cesją do Banku automatycznie wyłącza ubezpieczenie oferowane przez Bank, jak również wyłącza powyższą korzyść,

b) Włączenie ubezpieczenia "pomostowego" do czasu wpisu do hipoteki - ale to powinieneś mieć od samego początku kredytu, a nie pojawiać się po jakimś okresie,

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 41 z 46 (6 312 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

u mnie zmiana wibor6m była 15.05. Wpłata raty kredytu również 15.05, jednak pobrali ratę wg. starego oprocentowania, a dopiera w przyszłym miesiącu mam mniejszą :/. Rozumiem że to normalna praktyka na korzyść banku czy jednak nagięli regulamin (jeśli jakiś istnieje)?

Odpowiedz
0 Lajków
Szarn
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-11-2018
Wiadomość 42 z 46 (5 996 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Już kilkukrotnie tutaj tłumaczyliśmy Emotikon: Szczęśliwy. Nie jest to żadna zła wola, a standardowe działanie. Nie patrz na to kiedy płacisz ratę, ale kiedy naliczane były Twoje zobowiązania wobec Banku. Odsetki naliczają się każdego dnia zgodnie z aktualnym oprocentowaniem.

Jeśli zmiana oprocentowania następuje 15.05, to nowym oprocentowaniem objęte są wszystkie Twoje przyszłe zobowiązania, a nie wszystkie nieopłacone dotąd zobowiązania.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 43 z 46 (5 966 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Szanowna pani Ja jestem kilientem Banku ING i co do nerwowych posunięć z pani strony że bank pani nie obniża oprocentowania kredytu.
Otóż ma zapisane w umowie o kredycie, jesli jest to kedyt hipoteczny z ratą miesięczną a ze zmiennym oprocentowaniem jak w umowie tzn Wibor 1mies, lub wibor 3-czy lub jak u mnie 6-cio miesięczny który to przypada zmiana oprocentowania na dzien 05 listopada
Pomimo zmiany oprocentowania np. W lipcu na zwiekszenie o 1 pukt czyli wibor był w maju 1.74 plus 3% marży banku więc oprocentownie mego kredytu wynikało na 4.74
Jak juz wspomniałem zmiana zwiększająca wysokość opłat moja rata nie zwiększyła się a w lipcu wibor wyniósł 1.79 ale w październiku obniżył sie na 1,77 i tak mi zmieniono 05.listopada na 4.77
Więc trzeba czytać umowę po podpisaniu i jak przed a nie być zadowolony z kasy bo tak bylo z frankowiczami a dzis chcą aby Prezydent RP zajmował się tym co winny zajmować sie sądy ‼ a nie uklady miedzy bankami
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
marek60
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-06-2020
Wiadomość 44 z 46 (5 322 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

Szanowna pani Ja jestem kilientem Banku ING i co do nerwowych posunięć z pani strony że bank pani nie obniża oprocentowania kredytu.
Otóż ma zapisane w umowie o kredycie, jesli jest to kedyt hipoteczny z ratą miesięczną a ze zmiennym oprocentowaniem jak w umowie tzn Wibor 1mies, lub wibor 3-czy lub jak u mnie 6-cio miesięczny który to przypada zmiana oprocentowania na dzien 05 listopada
Pomimo zmiany oprocentowania np. W lipcu na zwiekszenie o 1 pukt czyli wibor był w maju 1.74 plus 3% marży banku więc oprocentownie mego kredytu wynikało na 4.74
Jak juz wspomniałem zmiana zwiększająca wysokość opłat moja rata nie zwiększyła się a w lipcu wibor wyniósł 1.79 ale w październiku obniżył sie na 1,77 i tak mi zmieniono 05.listopada na 4.77
Więc trzeba czytać umowę po podpisaniu i jak przed a nie być zadowolony z kasy bo tak bylo z frankowiczami a dzis chcą aby Prezydent RP zajmował się tym co winny zajmować sie sądy a nie uklady miedzy bankami
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
marek60
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
07-06-2020
Wiadomość 45 z 46 (5 322 wyświetleń)

Re.: WIBOR 6m

malkus, rozumiem że za jakiś czas, gdy będziesz mieć już oprocentowanie wynikające z WIBOR6M równego 0.26% i 2 dni po zaktualizowaniu oprocentowania na kolejne 6 miesięcy nagle zmieni się WIBOR na przykładowo 1%, to też zgodzisz się od razu płacić bankowi więcej. Dobrze myślę?

Odpowiedz
0 Lajków
stachu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-12-2020
Wiadomość 46 z 46 (3 378 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy