17-11-2016 17:25
Dzień dobry,
jakie znaczenie dla mnie – jako kredytobiorcy – ma rodzaj WIBOR-u? Z jakimi konsekwencjami muszę się liczyć, wybierając konkretny jego rodzaj? Jeśli mam do wyboru dwa kredyty: identycznie oprocentowane, tyle że jeden jest z WIBOR-em 3M, a drugi 6M, to który będzie dla mnie korzystniejszy i bezpieczniejszy?
Pozdrawiam
Joanna
19-11-2016 08:33
Większość kredytów hipotecznych udzielanych w Polsce posiada zmienne oprocentowanie. Oznacza to, że jego wysokość może się zmienić w wyniku zmiany stopy procentowej, na której jest oparte. Stopą procentową dla kredytów hipotecznych udzielanych w złotych jest stawka referencyjna WIBOR. Wartość WIBOR odzwierciedla oprocentowanie, po jakim jedne banki w Polsce udzielają pożyczek innym bankom
Wysokość WIBOR zależy od wielu czynników, m.in. poziomu inflacji, polityki pieniężnej banku centralnego, czy sytuacji gospodarczej. Kredyty hipoteczne w naszym banku są oparte o stawkę WIBOR 6M, co oznacza że aktualizujemy jej wysokość co 6 miesięcy przez cały okres spłaty kredytu. Z punktu widzenia planowania budżetu wygodniejszy jest WIBOR 6M, ze względu na niezmienności raty przez 6 miesięcy.
Wniosek, że środki zablokowane, a niewydane komornikowi w okresie nierozstrzygniętego zbiegu zajęć, nie należą do klienta banku, nie jest prawidłowy. W okresie obowiązywania umowy rachunku bankowego,
... 26-11-2024Dzień dobry,
Czy w aplikacji da się w jakiś sposób podejrzeć, czy dodatkowe warunki do otrzymania oprocentowania premiowego zostały spełnione?
Pytam, ponieważ mam w aplikacji dwa konta OKO Bonus, jedneg
... 26-11-2024Dzień dobry.
Chciałem uruchomić transze kredytu ale strona się nie ładuje.
Sprawdzałem w Chrome/Firefox i wersje mobilne też.
Problem jest z tym, że m.in przeglądarka nie ładuje strony z powodu Content S